İstanbul'da skandal! 'Öğrencileri dersten alıp Erdoğan’ın mitingine götürdüler' iddiası

İstanbul Sancaktepe’de her liseden yaklaşık 250 öğrencinin dersten alınıp Erdoğan’ın mitingine götürüldüğü iddia edildi.

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, Sancaktepe'de Erdoğan'ın katılacağı Kongre ve Kültür Merkezi açılışına Sancaktepe'de bulunan lise kademesindeki her okuldan yaklaşık 250 kişilik bir grupla katılım sağlanmasını istediği iddia edildi.

Yeni Soluk'un haberine göre; Sancaktepe’deki bütün liselerin okul yöneticileri de öğrencilere dağıttığı veli izin belgeleriyle öğrencileri dersten alarak açılışa katılım yapmalarını sağladı.

Bu durumdan haberi olmayan bazı veliler okul yöneticileri ile görüşerek çocuklarını miting alanından çıkartılmasını okula geri gönderilmelerini talep etti.

Konuyla alakalı açıklama yapan CHP Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Sinan Doğan; "Partili İlçe Milli Eğitim Müdürü olunmaz, biz öğrenci velileri olarak, kurumlarımızın partili değil bilimsel, laik ve demokratik olmasını istiyoruz. Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’yu istifaya davet ediyoruz." İfadelerini kullandı.

Öte yandan Doğan, sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarla beraber şu ifadelere yer verdi:

"İlçe mili eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu ilk okul sınıfındaki mavi takımlı Akp başkan adayıyla birlikte okullarda siyaset yapıyor."