İstanbul'da Sabaha Karşı 1 Mayıs Baskını: 29 Kişi Gözaltında!

1 Mayıs’ta Saraçhane’den Taksim’e yürümek isteyen 29 kişi bugün sabaha karşı evleri basılarak gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'gereği yapıldı' notuyla 29 kişinin bugün yapılan operasyonla gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından 'gereği yapıldı' notuyla yaptığı açıklamada, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde İstanbul’da Taksim Meydanına çıkmak için Saraçhane Meydanında toplanan ve polislerimize taşlı sopalı saldırıda ve fiziki müdahalede bulunan 29 şüpheli olaydan sonra kaçtıkları adreslerde bugün yakalandı. Kamera kayıtları ve yüz tanıma sistemi ile saldırıya karıştığı tespit edilen diğer şahısları yakalamaya yönelik operasyonlarımız devam ediyor" dedi.

3dc05540-07d8-11ef-b9d8-4f52aebe147d-1.jpg

Yerlikaya açıklamasının devamında, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü provoke etmeye çalışarak, halkımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan kahraman polislerimize saldıranları tek tek yakalayıp adalete teslim edeceğiz. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" ifadelerini kullandı.