İstanbul'da işyerinde patlama! Yaralılar var

Rami Kışla Caddesi'nde bulunan işyerinde nedeni henüz belli olmayan bir patlama oldu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Olayda ilk belirlemelere göre 6 kişi yaralandı. Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Ağustos 2021 08:16
İstanbul'da işyerinde patlama! Yaralılar var

Saat 17.30 sıralarında Eyüpsultan Rami Kışlası Caddesi Topçular İş Merkezi'ndeki bulunan metal döküm işi yapan iş yerinde henüz bilinmeyen bir sebeple tüp patlaması yaşandı.

6 kişi yaralandı

Patlamada iş yerinde bulunan 6 kişi yaralanırken, iş merkezindekiler büyük panik yaşayarak kendilerini dışarıya attı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri çevredeki vatandaşları uzaklaştırarak önlem alırken, itfaiye ekipleri ise patlama sonrasında çıkan yangına müdahale etti.

4’ünün durumu ağır

Patlamanın yaşandığı bölgeye gelen sağlık ekipleri de yaralılara müdahale etti. Yapılan ilk müdahalenin ardından 4'ü ağır toplam 6 yaralı ambulansla çevre hastanelere kaldırıldı.

Olayın yaşandığı iş merkezinde çalışan Emirhan Özkan, "Çalışıyordum bir anda patlama oldu. Kendimi yere attım. Patlama esnasında büyük bir yaşadım" dedi. 

ek-fotograflar-eyupsultanda-isyerinde-patlama-9495-dhaphoto4.jpg

İş Merkezinin yönetim kurulu başkanı Tunay Eken da, "Patlamadan sonra ulaşabildik. Sanırım içerideki tüp patlamış. 5 kişi yanmış. Ambulansa yetiştirip itfaiyeyi çağırdık. Şimdi artık neticeyi bekliyoruz. Metal döküm atölyesi içerisi" diye konuştu. 

Vural Gedikoğlu ise, "İş yerinde oturuyordum. Birden patlama sesi geldi. O anda dışarı çıktığımda herkesin elinde yangın tüpüyle müdahale ediyordu. İşçiler de yanmışlar. İtfaiye gelip söndürdü. Arkadaşlar da ambulansın içindeler, bekliyoruz biz de" şeklinde konuştu.

eyupsultanda-isyerinde-patlama-1-6319-dhaphoto3.jpg

İtfaiye ekiplerinin yaptığı müdahalenin ardından iş yerinde çıkan yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yaşanan şiddetli patlama nedeniyle çevresinde bulunan iş yerlerinde de maddi hasar oluştu.

Öte yandan patlama sonrasında Topçular İş Merkezi'nde yaşanan hareketlilik drone ile havadan görüntülendi.

Patlamayı gören bir iş yeri sahibi Tunay Eken, “Çok şükür ölü yok. Ambulansa yetiştirdik. Metal dökümü yapıyorlar, herhalde içerdeki tüpler patladı. Çok kuvvetli bir patlama oldu çünkü. Bununla atlattık çok şükür, bundan sonra raporlara göre hareket edilecek” dedi. 

Patlama anı kameralarda

6 kişinin yaralandığı patlama anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, iş yeri koridorlarında yürüyenler varken bir an patlamanın olduğu görülüyor.  

eyupsultanda-is-yerindeki-patlama-ani-kamerada-9086-dhaphoto2-001.jpg