İstanbul'da Covid-19 aşısı pazarlığı: Aşılar hangi hastaneden çıkarıldı?
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 10.06.2021 16:21

İstanbul'da Covid-19 aşısı pazarlığı: Aşılar hangi hastaneden çıkarıldı?

Şişli'de para karşılığı koronavirüs aşılarının ticaretini yaptıkları belirlenen 2 şüpheli gözaltına alındı. Aşıların hangi hastaneden nasıl çıkarıldığı araştırılıyor.

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, önceki akşam saat 21.45 sıralarında elinde poşetle yolda yürüyen bir kişiyi durdurdu. Ekipler, poşette üzerinde "Pfizer-Biontech COVİD-19 Vaccıne" ibaresi bulunan 6 adet aşı buldu. K.D. isimli şüpheli polis tarafından gözaltına alındı.

aw342092-01.jpg

Aşıları eczacı istemiş 

K.D. ilk ifadesinde sadece kuryelik yaptığını ve ilaçları M.Ş. isimli bir eczacının kendisine getirmesini istediğini söyledi. Polis, K.D.'ye M.Ş.'yi aratarak buluşmak için randevulaştırdı. Buluşma noktasına K.D. ile birlikte giden polis, aşıyı almak için gelen M.Ş.'yi de gözaltına aldı. Üst aramasında 10 bin lira para çıktı.  Üzerinde ele geçirilen bu para ile K.D.'den 3 adet aşı satın almak için geldiğini itiraf etti.

aw342092-03.jpg

Her iki şüpheli, karakoldaki işlemlerin ardından, Türk Ceza Kanununun 187. maddesi olan "Kişilerin Hayatını Tehlikeye Sokacak Biçimde İlaç Satma" suçundan adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İHA

 

Gündem