İstanbul Polisine Zor Sorular! Dünyanın Neresinde Maserati'yle Ceza Kesmeye Giden Polisler Var?

Suç örgütü operasyonundan ele geçirilen araçların Emniyet'e tahsis edilmesi tartışma konusu oldu. Ekonomist Mahfi Eğilmez sordu: Maserati'li polisi gören enflasyonun düşeceğine inanır mı? Vergi uzmanı Ozan Bingöl de araçların yakıt masrafları ve kasko giderlerinin hesaplanıp hesaplanmadığını sordu.

Organize suç örgütlerine yönelik operasyonlarda el geçirilen Maserati ve Ferrari gibi süper lüks araçların Emniyet'e tahsisi tartışma konusu oldu. Ekonomist Mahfi Eğilmez, "Dünyanın neresinde Maserati'yle ceza kesmeye giden trafik polisi var" diye sorarken söz konusu araçlarla ne yapılması gerektiğine dair kendi önerisini de sundu. Halk Tv programcısı Ekrem Açıkel ve vergi uzmanı Ozan Bingöl de çeşitli sorular sordu.

suc-orgutlerinden-ele-gecirilen-23-arac-istanbul-emniyet-mudurlugune-verildi-7122-dhaphoto4.jpg

Halk Tv programcısı Ekrem Açıkel, Halkın haberi programında şu soruları sordu:

* Araçların boyama ve kaplama masraflarını kim ödedi?

* Polis araçlarına kasko yapılmıyor, kaza olursa ne olacak?

* Araçlar arasında Dilan Polat'ın da bir aracının olduğu iddia edildi, araçlar için kesinleşmiş mahkeme kararı var mı?

* Araçlar polisiye görevler için uygun mu?

suc-orgutlerinden-ele-gecirilen-23-arac-istanbul-emniyet-mudurlugune-verildi-7122-dhaphoto3.jpg

BİR TEK BANA MI TUHAF GELİYOR?

Bu durum sosyal medyada da hayli tartışıldı. Konuya ekonomist Mahfi Eğilmez de dahil oldu. Eğilmez, "Fenomenlerin el konulan lüks arabalarının (Maserati, Ferrari, Mercedes vb.) trafik polisine tahsis edilmesi bir tek bana mı tuhaf geliyor" diye sorarken şu değerlendirmede bulundu:

* Dünyanın neresinde Maserati'yle ceza kesmeye giden trafik polisi var? Maserati ile gelip Clio'ya ceza yazan trafik polisinin yazdığı ceza o arabanın benzin masrafını karşılamaz.

suc-orgutlerinden-ele-gecirilen-23-arac-istanbul-emniyet-mudurlugune-verildi-4516-dhaphoto1.jpg

MAHFİ EĞİLMEZ'İN ÖNERİSİ

Mahfi Eğilmez araçların Emniyet'e tahsis edilmesini eleştirirken, lüks otomobillerin nasıl değerlendirilmesi gerektiğine ilişkin kendi önerisini de sundu:

* Satarsınız o arabaları ve bütçeye gelir yazarsınız sonra eğer ihtiyaç varsa her birinden gelen parayla en az 3-4 tane normal araba alır polise tahsis edersiniz. Trafik polisinin Maserati ya da Mercedes'e bindiğini gören insanlar sizce enflasyonun düşeceğine inanır mı?

ŞU SORULAR SORULDU

Organize suç örgütlerine yapılan operasyonlar sonucunda ele geçirilen 23 aracın mahkeme kararıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne verilmesi vergi uzmanı Ozan Bingöl'ün de dikkatini çekti.

Ozan Bingöl, araçları Emniyet'in almasına tepki göstererek şu soruları sordu:

* Bu araçların yüksek yakıt, sigorta, kasko, tamir ve bakım maliyetleri dikkate alınmış mıdır?
Bu araçlar satılıp yerine belli standartta araç alınması durumunda kaç tane araç alınabileceği hesaplanmış mıdır?

* Bu araçlar Emniyet mensuplarının görevlerini yerine getirmesine ne ölçüde elverişlidir?

* Emniyette kullanılacak araçlar için bir standart yok mudur? Bu araçların yüksek yakıt, sigorta, kasko, tamir ve bakım maliyetleri dikkate alınmış mıdır?

BAKAN YERLİKAYA DUYURMUŞTU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün organize suç örgütlerine karşı gerçekleştirdiği operasyonlarda ele geçirilen 23 aracın mahkeme kararınca emniyete verildiğini duyurmuştu.

Yerlikaya, "Artık bundan böyle bu araçlar suç örgütlerinin değil, polisimizin emrinde, milletimizin hizmetinde olacaktır. Ülkemizin huzuru için canla başla çalışan kahraman polislerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz ve huzurumuz daim olsun" ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler :