İstanbul polisinden 'yabancı terörist savaşçı' operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri, terör örgütü IŞİD'e yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. İstanbul'un yedi ilçesinde 17 adrese baskın yapıldı. Terör örgütü IŞİD ile bağlantılı olan ve "Yabancı Terörist Savaşçı" olarak adlandırılan yabancı uyruklu 10 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul'da İŞİD, El Kaide ve benzeri terör örgütleri ve çatışma bölgeleri ile İstanbul’da irtibatlı olarak faaliyet yürüttükleri tespit edilen, ülke açısından tehdit oluşturdukları değerlendirilen şüphelilere yönelik geniş çaplı çalışma gerçekleştirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ile TEM ekipleri tarafından yakın takip altında tutulan ve Yabancı Terörist Savaşçı (YTS) olarak nitelendirilen şüphelilerin yakalanması için bu sabaha karşı operasyon düzenlendi.

whatsapp-image-2024-06-27-at-10-21-59.jpeg İstanbul’da 7 ilçede, 17 farklı adrese yönelik eş zamanlı yapılan baskınlarda, İŞİD’le bağlantılı olduğu ileri sürülen 10 yabancı yakalandı. Çok sayıda dijital malzemeye ve paralara da el konulurken, gözaltına alınan bu şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.