İsmailağa’dan ‘şalvarlı, cübbeli’ler hakkında hukuki işlem

İsmailağa’dan ‘şalvarlı, cübbeli’ler hakkında hukuki işlem
İsmailağa cemaati, internet ve çeşitli ortamlarda şalvar, cübbe, sakal, çarşaf ile ortaya çıkarak, cemaatin kimlik ve hizmetlerine zarar veren kişiler hakkında gerekli hukuki işlemleri başlatacaklarını bildirdi.

Vakfın avukatı Esad Gökdemir tarafından yapılan açıklamada, son günlerde yoğunlaştığı görülen ve bazı kişilerin cemaatle ilişkilendirildiği haberler üzerine açıklama yapma ihtiyacı duyulduğu ifade edildi.

Açıklamada şunlar ifade kaydedildi:

"Mahmud Efendi Hazretlerimizin sünnet-i seniyyeye bağlılığı yaygınlaştırmak gayesiyle üzerinde hassasiyetle durduğu İslami kisvenin cemaatimizle özdeşleşmiş olması büyük bir şeref vesilesidir. Bununla birlikte bu durum istismarı da beraberinde getirmektedir. Başta internet olmak üzere, çeşitli ortamlarda şalvar, cübbe, sakal, çarşaf ile ortaya çıkan bir kısım oluşum ve şahısların dil, anlatım, üslup ve bazı uygunsuz davranışları sebebiyle camiamız töhmet altında kalabilmektedir.

Mahmud Efendi Hazretlerimizin usulü ve öğretmiş olduğu hassasiyetlere aykırı söz, fiil veya davranışlar, asla cemaatimize mal edilmemeli, bunların sadır olduğu şahıslar, kisvesi ne olursa olsun camiamızla ilişkilendirilmemelidir. İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfımız, söz konusu benzerlik sebebiyle cemaatimizle ilişkilendirilen, kimliğimize ve hizmetlerimize zarar veren şahıslar hakkında gerekli hukuki işlemleri başlatıp takipçisi olacak ve attığı adımlar hususunda kamuoyunu bilgilendirecektir."


Cinsel ilişki tavsiyesi veren Çevik hedefte

Cemaatin hedefinde sosyal medyada yaptığı yayınlarla sürekli cinsel ilişki tavsiyesi veren ve yılbaşına karşı toplu yürüyüş yapan Hüseyin Çevik olduğu iddia edildi. Cemaat bir açıklama yayımlamış ve Çevik'in cemaat ile bağlantısı olmadığını vurgulayarak suç duyurusunda bulunulduğunu belirtmişti.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :