İsmail Saymaz ifade verdi: Karamsar geldiğim adliyeden ümitle ayrılıyorum

Gezi Parkı Davası'na bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi Murat Bircan'ın eşi Arzu Bircan'ın FETÖ itirafçısı ve şüphelisi olduğunu belgeleriyle yazan halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz’a Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca soruşturma başlatılmıştı. Bugün ifade veren Saymaz, "Karamsar geldiğim adliyeden ümitle ayrılıyorum" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Mayıs 2022 18:13

halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz, Gezi Parkı Davası'nda Osman Kavala'ya müebbet, 16 kişiye ise 18 yıl hapis cezası veren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakimi Murat Bircan'ın AKP'den milletvekili aday adayı, eşi Arzu Bircan'ın FETÖ şüphelisi olduğunu yazmasının ardından hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Saymaz, bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunda şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen Saymaz, "Haber içeriğinde Bafra Cumhuriyet Başsavcılığınca alınan beyan ve Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen takipsizlik kararına yansıyan hususlar yer almış olup, kendi düşüncelerim köşe yazımın içerisinde bulunmamaktadır. Köşe yazımda hakim Murat Bircan'a ait fotoğraf ise açık kaynaklardan yer almaktadır, bu fotografı özel çabayla elde etmiş değilim" dedi.

'Karamsar geldiğim adliyeden ümitle ayrılıyorum'

İfadenin ardından Halk TV'de Ayşenur Arslan'la Medya Mahallesi programında açıklama yapan Saymaz, "Ben yazımda Murat Bircan'ı değil eşini yazdım. Murat Bircan'ın kendisi hakim olmakla birlikte eşi hemşire. Hemşire nasıl olabilir terörle mücadele edebilir? Eşi hakkında yazdıklarımdan dolayı şikayetçi oluyor. Bu bir hakimin nüfus gücünü eşi yararına kullanmasıdır. İçeride ifademi verdim. Savcılıkta gerektiği gibi karşılandı. Kendilerine teşekkür ederim. Karamsar geldiğim adliyeden ümitle ayrılıyorum" diye konuştu.