İnternette Peynir Ekmek Gibi Satılıyor! Beyzbol Sopası Silaha Dönüştü

İnternette Peynir Ekmek Gibi Satılıyor! Beyzbol Sopası Silaha Dönüştü
Türkiye'de son zamanlarda şiddet olayları arttı. İnternette ise dikkat çeken bir hareketlilik var. Spor aleti olması gereken beyzbol sopası, çiviyle silah haline getiriliyor. Bu silahın internette satışında hiçbir engel ve düzenleme yok. Türkiye, beyzbol sopasının en çok satıldığı ilk 5 ülke arasında.

Şiddet olaylarındaki tırmanış gözleri silah satışına çevirdi. ABD'de çok sevilen beyzbolda kullanılan sopa, çiviyle kaplanarak silaha dönüştü.

İnternet satışında hiçbir düzenleme olmaya bu "silah" peynir ekmek gibi satılıyor.

Yaşanan birçok şiddet olayında karşımıza çıkan beyzbol sopaları, artık e-ticaret sitelerinde çivi çakılarak güçlendirilmiş şekilde satışa sunuluyor. Bu sopaların ağır demirli olanı bile var.

Türkiye’de yaşanan bazı şiddet olaylarında kullanıldığını gördüğümüz beyzbol sopaları, üzeri çivi ve demirle kaplanmış şekilde e-ticaret platformlarında açıkça satılıyor.

beyzbol-sopasi.jpg

FİYATLARI 150 İLA 1.800 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Yeni Şafak'ın haberine göre şiddete özendiren resimlerde, topa değil başka birine vurmaya hazırlanan kişilerin görselleri kullanılıyor. Kavga sahnelerinin canlandırıldığı ilanlarda bir spor ürününün değil silahın sunulduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Fiyatları 150 ila 1.800 lira arasında değişiyor.

beyzbol-sopasi2.jpg

Tüketici Konfederasyonu (TÜKONFED) Başkanı Aydın Ağaoğlu, özellikle çivili ürünlerin sporla alakası olmadığını belirterek şunları söyledi: "Bunların satıldığı yerler, Ticaret Bakanlığı tarafından denetlenmeli. Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü işlem tarafından yapılabilir. Daha sonra ise satışını yasaklar. Vatandaş, ilanı görünce 'Alo 175'i arayıp şikayet etmeli. Bu siteler legal ürünleri satmak zorunda.”

Türkiye, beyzbol sopasının en çok satıldığı ilk 5 ülke arasında yer alıyor.