İktidarda korku dağları aştı: Erdoğan yine seçmenden bunu istedi 

İktidarda korku dağları aştı: Erdoğan yine seçmenden bunu istedi 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerin önemine işaret ederek, "Milli iradenin tecelli ettiği yer seçimdir, sandıktır. Sandığa gitmeyen her vatandaşımız, kendi iradesini oraya gidip oyunu kullananların insafına terk ettiğini bilmelidir" dedi.

Erdoğan, mitingde HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin açıklamalarını ekrana getirerek, Millet İttifakı'nın Ankara adayı Mansur Yavaş'a yüklendi. Erdoğan, "Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Mehmet Özhaseki kardeşim orada dururken, oyunuzu soyadı Yavaş olan bu adama mı vereceksiniz? Pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı vuralım." dedi.

 Düzce'de düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Düzce AK Parti'nin  hizmet siyasetiyle, gönül belediyeciliği ile yoluna devam edecek. Depremin yol açtığı izleri silmek için her gayreti gösterdik, seferberlik ruhu ile çalıştık.

Düzce ve ülkemizin geleceği için 31 Mart seçimleri çok önemli, tüm vatandaşlarımı mutlaka sandığa gitmeye davet ediyorum. Kullanılmayan her oy bu ülkenin ve milletin başına çorap örer. Pazar günü sandığa gitmeyen her vatandaşımız, kendi iradesini oraya gidip oyunu kullananların insafına bıraktığını bilmelidir.

Kullanılmayan her oy, bu ülkenin ve milletin başına çorap örmek isteyenlerin ekmeğine sürülmüş bir yağ gibidir

Kızgınlık, küskünlük, ders verme hissiyatı başka şeydir, sandıkta milli iradeye sahip çıkmak başka şeydir. İnsanın olduğu her yerde hata da vardır, eksik de vardır, noksan da vardır. Önemli olan bunu düzeltme iradesidir. Biz bu kararlılığa sahibiz.

'ÖLENE KADAR ADAY MI OLACAKSIN? MİLLETİM BANA BÖYLE BİR YETKİ VERMEDİ'

Milletimizin gönlünü kıran, bizim gönlümüzü kırmış demektir. Bunun hesabını mutlaka verecektir. AK Parti'de siyaset yaparken, sırf aday olamadım diye başka yere gitmişsen bunun adı şehrine hizmet davası değil, nefsine hizmet çabasıdır. Bir taraftan dava diyeceksin, öbür taraftan hiç olmayacak bir yerden aday olacaksın. Seni aday yaparken her şey güzeldi aday yapmayınca ne oldu. Sen ölene kadar aday mı olacaksın? Milletim bana böyle bir yetki vermedi. Çalıştığı sürece eyvallah. Uyanlarla devam, uymayanlara sen istirahat et.

Böyle bir ortamda şu veya bu sebeple sandığa gitmemek, bize değil ülkeye ve millete ceza vermektir.

'BURADAN HDP'YE MAMA ÇIKMAZ'

Eğer bu Kürdistan'ı çok seviyorsa anlaşılan o Irak'ın kuzeyinde Kürdistan var defol git, orada ne yaparsan yap. Bu ülkeyi bölemeyeceksiniz. Kim olduğuna, hangi partiden olduğuna, fikrine, zikrine bakmaksızın peşinen karşımızdakileri destekleyeceklerini söylüyorlar. Şu veya bu sebeple sandığa gitmemek ülkeye ve millete zarar vermektir. Hiçbir vatandaşımın böyle bir vebali altına gireceğini düşünmüyorum.