İdris Naim Şahin'in adaylığı geri mi çekildi? İYİ Parti'den flaş açıklama

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu İdrim Naim Şahin'in Ordu adaylığı hakkında açıklama yaptı

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İdris Naim Şahin'in adaylığı geri mi çekildi? İYİ Parti'den flaş açıklama

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu İdrim Naim Şahin'in Ordu adaylığı hakkında açıklama yaptı. İYİ Parti kaynaklarından edinilen bilgide, Şahin'in İçişleri Bakanlığı dönemindeki icraat ve söylemleri nedeniyle parti teşkilatlarından gelen tepkiler üzerine adaylığının geri çekildiği, zaman içerisinde yeniden değerlendirileceği kaydedildi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu Eski AKP'li bakan İdris Naim Şahin'ina Ordu adaylığına ilişkin bir açıklamada bulundu.

Dervişoğlu'nun açıklaması şöyle:

"Kamuoyuna; Son bir kaç gündür kamuoyunu meşgul eden bazı tartışmalara son vermek amacıyla bir açıklama yapmak mecburiyeti hasıl olmuştur.

Bilindiği gibi İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili olarak, gerek il ve ilçe teşkilatlarımızın ve gerekse Ordu halkının yoğun talepleri söz konusuydu.

Halkın ve partimizin bu beklentisini kendisine iletmek üzere Sayın İdris Naim Şahin’e çeşitli ziyaretlerde bulundum. Bizleri son derece nazik bir biçimde karşılayarak görüş ve düşüncelerini paylaştı. Hatta genel merkezimize iade-i ziyarette bulunarak Sayın Genel Başkanımızla da görüştüler. Ben de iki İçişleri eski bakanının sohbetinden ve tecrübelerinden istifade edebilmek imkanına sahip oldum.

Öncelikle belirmek isterim ki; Sayın İdris Naim Şahin teklifimize başlangıç itibariyle olumlu yaklaştı. Ancak zaman darlığı ve hızlı hareket etmek mecburiyetinde bulunmamız hali, arzulanan bu adaylığın gerçekleşmesini mümkün kılmadı.

Sürecin en başından itibaren gösterdiği nezaket ve hoşgörü için kendisine müteşekkir olduğumu ifade eder, saygılar sunarım."

Parti kaynakları Şahin'in, Müsavat Dervişoğlunun teklifi üzerine adaylığı kabul ettiğini belirtmişti.

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Ordu adayı olacağı iddialarının sorulması üzerine ise Akşener, “O konuda kendisine bunu iletmiştim. Ordu'da Cumhuriyet Halk Partisi bir aday çıkardı. Dolayısıyla orada ayrı ayrı seçime giriyoruz. An itibariyle Ordu il ve ilçe teşkilatlarımız İdris Naim Şahin'in Ordu'da İYİ Parti'nin Büyükşehir adayı olması için çok büyük bir gayret ve talep içerisinde. İdris Naim Şahin ile bir görüşme yaptı arkadaşlarımız ama ben yoldaydım. Dolayısıyla size ‘evet budur', ‘hayır budur' diyemem. Ama net bir şey söylüyorum; teşkilatlarımız Sayın Şahin'in Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını çok arzu ediyor. Sayın Şahin'in nasıl bir tutum alacağını hep beraber göreceğiz. Davet ettik yani” yanıtını verdi.