Halk TV Canlı Yayın
İçişleri Bakanlığından valiliklere 'coronavirüs' genelgesi
İçişleri Bakanlığı, valiliklere bir genelge göndererek, coronavirüs tedbirleri kapsamında berber, kuaför, taksi, pazar yeri ve toplu ulaşım araçlarında denetim yapılacağını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı, berber, kuaför, taksi, pazar yeri ve toplu ulaşım araçlarında Covid-19 kurallarının denetimi için valiliklere genelge gönderdi.

Genelgeye göre, 81 ilde bugün berber, kuaför, AVM, pazar yeri ve toplu ulaşım faaliyetlerinde, belirlenen kurallara yönelik denetim yapılacak. Ülke genelinde bugün 15.00-24.00 saatlerinde 51 bin 885 personelle ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması’ yapılacak.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Bugün 81 ilde eş zamanlı iki ayrı denetim yapılacak. Denetimlerden biri İçişleri Bakanlığı talimatı ile tüm valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan denetim timleri ile berber/kuaför/güzellik merkezleri, alışveriş merkezleri, ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım faaliyetleri ve seyahat kısıtlaması olan illerde şehir giriş çıkışlarına yönelik olacak. 2. denetim ise Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, ülke geneline eş zamanlı 15:00-24:00 saatleri arasında 51 bin 885 personelin katılımıyla Türkiye Güven Huzur Uygulaması gerçekleştirecek. “