İBB'de yeni atama

İBB'de yeni atama
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yönetim kadrosu değişimleri sürerken, Başkan Ekrem İmamoğlu, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevine Taksim Dayanışması üyesi olan Dr. Tayfun Kahraman’ı atadı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şehir Plancıları Odası Genel Merkezi ve İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu eski üyesi Dr. Tayfun Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Kahraman, uzun süre Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nde başkanlık yapmıştı.

TAYFUN KAHRAMAN KİMDİR?

Kahraman, Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde 2004 yılında lisans eğitimini tamamlayarak, şehir plancısı unvanı ile mezun oldu. 2006 -2010 yılları arasında iki dönem TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu'nda “profesyonel çalışan” olarak Sekreter Üye görevinde bulundu.

Kahraman, TMMOB Şehir Plancıları Odası'nda 2010 yılında başladığı İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine 2019 yılı Ocak ayına kadar devam etti. 2010 -2014 yılları arası Oda Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği'nde bulundu. 2009 – 2014 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Koruma Bölge Kurulu'nda Kültür ve Turizm Uzmanı olarak görev aldı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Kent Planlama Programında başladığı yüksek lisansını 2010 yılında, doktorasını ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programında 2017 yılında tamamladı. 2014-2018 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesi'nde danışman olarak çalışmalara destek veren Kahraman, 2014 yılından bu yana görev aldığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışıyor.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Genel Merkezi ve İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliklerini sürdüren Kahraman, Planlama Dergisi'nin editörlüğünü de yürütüyor. Ayrıca Şehircilik, Kent Planlama ve İmar Mevzuatı konularında ders ve seminerler veren Kahraman, kongre ve konferanslara konuşmacı olarak katılıyor. Kahraman ayrıca Gezi direnişi sırasında Taksim Dayanışması'nın yürütmesinde de görev aldı.

İlgili Haberler
Etiketler :