Hürriyet'in acı kaybı! Son yolculuğuna uğurlanıyor

Hürriyet'in acı kaybı! Son yolculuğuna uğurlanıyor
Hürriyet’in deneyimli muhabiri Gülden Aydın yakalandığı pankreas kanserine yenik düştü. Aydın için, İlk tören Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlendi.

Aydın 1,5 yıldır pankreas kanseri nedeniyle Koç Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Aydın için ilk tören,  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlendi. Törenin ardından Gülden Aydın'ın cenazesi Ihlamur'daki Beşiktaş Cemevi'ne götürülecek.

GÜLDEN AYDIN KİMDİR?

1958'de Sivas Divriği'de doğan Gülden Aydın, meslek hayatına Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak başladı. Kısa bir süre sonra ayrılarak gazeteciliğe 2000'e Doğru dergisinde başladı. Daha sonra Aktüel dergisinde, 1994 yılından itibaren ise Hürriyet Gazetesi'nde görev yapmaya başlayan Aydın, 2002-2004 yılları arasında Akşam gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü yaptıktan sonra döndüğü Hürriyet’te muhabir olarak çalışmaya devam etti.Gülden Aydın Hürriyet gazetesi 2017 yılı Haber Ödüllerinde “Olmaz olsun böyle gelenek” başlıklı haberi En İyi Haber ödülü almıştı. Gülden Aydın İzmir’in Kiraz ilçesine bağlı iki köyde 12-15 yaşındaki kız çocuklarının ailelerine 20-40 bin TL sus payı ödenerek kaçırılıp evlendirilmesini haberleştirmişti.Ödül sonrası Ayşe Arman’a verdiği röportajda gazeteciliğe yaklaşımını ve habere nasıl ulaştığını anlatmıştı.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve Sürekli Basın Kartı sahibi olan Aydın çok sayıda ödülün de sahibiydi. 1-ciwief1-qhgbwyv-z4lhva2x-001.png

 

Etiketler :