Hindistan Kavruluyor! Klima Kullanımı Yaygınlaşınca Şehirde Elektrik Kesildi

Hindistan Kavruluyor! Klima Kullanımı Yaygınlaşınca Şehirde Elektrik Kesildi
Hindistan haftalardır sıcaklarla kavruluyor. Klimaların yaygın kullanımı Delhi'de sık sık elektrik kesintilerinin yaşanmasına neden oldu.

Hindistan'ın başkenti Delhi'de sıcaklık rekor seviyelere ulaştı. Klima ile soğutma cihazlarının yaygın kullanımı kaynaklar üzerinde baskı oluşturarak sık sık elektrik kesintilerine neden oldu.

Şehir ve kuzey Hindistan'ın diğer bölgelerinde haftalardır sıcaklıklar 44-45 derece civarında seyrediyor. Bu durum, şehrin havaalanında dahi dakikalarca süren ve terminallerdeki hizmetleri etkileyen elektrik kesintilerine yol açtı.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, havayolu personelinin bilgisayarlarının yeniden açılmasını beklerken, yolcuların check-in kontuarlarında uzun kuyruklar oluştuğu görüldü.

Delhi aynı zamanda ciddi bir su kriziyle de karşı karşıya. Sosyal medyada paylaşılan videolar, su kamyonlarına doğru akın eden kalabalıkları gösterdi.

Meteoroloji yetkilileri, kuzey Hindistan'daki sıcak hava dalgasının önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirtirken, Mart ayından bu yana onlarca kişi aşırı sıcaklar nedeniyle hayatını kaybetti.