Hilal Cebeci: Ülkede demokrasinin kalmadığının en güzel örneği

Şarkıcı Hilal Cebeci, katıldıkları programdaki sözleri nedeniyle Erdoğan tarafından hedef gösterilen sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in polis eşliğinde ifade götürülmesine sosyal medya hesabından tepki gösterdi

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Hilal Cebeci: Ülkede demokrasinin kalmadığının en güzel örneği

Şarkıcı Hilal Cebeci, katıldıkları programdaki sözleri nedeniyle Erdoğan tarafından hedef gösterilen sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in polis eşliğinde ifade götürülmesine sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Cebeci, "Ülkede demokrasi kalmadığının en güzel örneği" dedi.

Şarkıcı Hilal Cebeci, Halk TV'deki sözlerinin ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Bedelini ödeyecekler"  açıklamasının ardından tiyatro oyuncusu Metin Akpınar hakkında soruşturma başlatılması ve bugün ifade için adliyeye götürülmesiyle ilgili "Ülkede demokrasinin kalmadığının en güzel örneği" dedi.

77 yaşındaki oyuncu Metin Akpınar’ın Halk TV’de sarf ettiği sözlerle ilgili AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çıkışının ardından polis nezaretinde ifade için adliyeye götürüldü.

Şarkıcı Hilal Cebeci, sosyal medya hesabından Akpınar'ın adliyeye götürüldüğü haberiyle birlikte "Ülkede demokrasinin kalmadığının en güzel örneği, usta sanatçılara yapılan bu davranışı şiddetle kınıyorum" mesajını paylaştı.