Selen Hemşirenin Ölümünde Flaş Gelişme! Doktorun İfadesi Ortaya Çıktı

Selen Hemşirenin Ölümünde Flaş Gelişme! Doktorun İfadesi Ortaya Çıktı
İstanbul'da, özel bir hastanenin odasında ölü bulunan 24 yaşındaki hemşire Selen Bilgin soruşturmasında savcılık adli kontrole serbest kalan doktor için itirazda bulundu.

Müslim SARIYAR

Olay, geçtiğimiz pazar gecesi Beylikdüzü'nde özel bir hastanede meydana geldi. Bahçeşehir'de bulunan özel bir klinikte hemşire olarak çalışan ve dedesinin yoğun bakımda kaldığı başka bir hastanede refakatçi olarak giden hemşire Selen Bilgin, hastanenin bir odasında ölü bulundu. Genç hemşirenin şüpheli ölümü üzerine soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında, önce tanık olarak ifadesi alınan yoğun bakım doktoru Fatih A., daha sonra şüpheli olarak gözaltına alındı.

TUTUKLANMA TALEBİYLE SEVK EDİLDİ

Ortaya çıkan iddialara göre, genç hemşire Selen Bilgin’in koluna ameliyat öncesi uyutmak için verilen güçlü bir ilac enjekte edilmişti. Aile bu ilacı doktorun enjekte ettiğini iddia ederken, gözaltına alınan doktor iddiaları kabul etmedi. Soruşturmayı sürdüren cumhuriyet savcısı, Fatih A.’yı “Olası kasta kadına karşı kasten öldürme” suçlamasıyla mahkemeye sevk etti. Mahkeme, tutuklanma talebiyle sevk edilen Fatih A. hakkında Adli Kontrol kararı vererek serbest bıraktı.

55250-3.jpg

SAVCILIK İTİRAZDA BULUNDU

Soruşturmayı sürdüren savcılık, doktor Fatih A.’nın Adli Kontrolle serbest bırakılmasına itirazda bulundu. İtirazda bulunan savcılık doktor Fatih A.’nın tutuklanması talebinde bulundu.

DOKTORUN DETAYLI İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Önce bilgisine başvurulan sonra şüpheli olan doktor Fatih A.’nın detaylı ifadesi de ortaya çıktı. Doktor verdiği ifadesinde, Selen ile birkaç yıldır arkadaş olduklarını belirterek, olay gecesi, Selen’in baş ağrısı olduğunu ve bunun için ilaç almak istediğini söyledi. Yoğun bakımdayken Selen’in telefonla da kendisini aradığını iddia eden doktor Fatih A., ağrı kesici içeren serumu odaya götürdüğünü ve koluna enjekte ettiğini söyledi. Daha sonra yine yoğun bakıma indiğini anlatan doktor Fatih A., Selen’le yine bir telefon görüşmesi olduğunu hatta kendisine ‘Sana ağrı kesici ilacı verdim. Kayıt açmam lazım” dediğini söyledi.

55250-2.jpg

Selen’in kendisine 2-3 gündür uykusuz olduğunu belirten doktor Fatih A., uyuya kaldıklarını uyandığında Selen’i hareketsiz gördüğünü iddia etti. Selen’in koluna ağrı kesici ilaç dışında hiçbir ilacı enjekte etmediğini söyleyen doktor Fatih A., Selen’in de yoğun bakım hemşiresi olduğunu bu ilaçları nasıl alacağını iyi bildiğini iddia etti. Yapılan çalışmada, kayıp olduğu belirtilen enjektör odanın çekmecesinde bulundu. Enjektör incelenmek üzere el konuldu. Hayatını kaybeden Selen Bilgin’in koluna enjekte edildiği ilacın ampulü doktor Fatih A.’nın cebinde çıkmıştı. Enjektör üzerinde de parmak izi çalışması yapılacağı belirtildi. Selen Bilgin’in ölüm nedeni Adli Tıp Kurumu’nda hazırlayacağı otopsi raporundan sonra ortaya çıkacak.