Havalimanında Hac İzdihamı! Hacılar Bavullarını Banda Çıkıp Aradı

Hacıların dönüş yolculuğu başladı. Adana Havalimanı'nda hacdan dönen vatandaşlar adeta izdihama neden oldu. Yoğunluk nedeniyle bagajların taşındığı bantta aksama meydana geldi. Vatandaşlar bantların üzerine çıkarak bavullarını aradı. Kimisi ise neredeyse bagaj tünelinin içerisine girip bavulunu almaya çalıştı.

Suudi Arabistan'dan hac ibadetlerini tamamlayarak yurda dönen hacılar, Adana Havalimanı'nda bagaj teslim işlemlerinde yoğunluğa ve aksaklıklara maruz kaldı.

Uçaklarla Adana Havalimanı'na inen binlerce hacı ve onları karşılamaya gelen yakınları, havalimanında yoğunluğa neden oldu. Bu yoğunluk, bagaj teslim işlemlerinin aksamasına yol açtı.

72140.jpg

BANDA ÇIKIP BAVULLARINI ARADILAR

Bagaj teslim alanındaki aşırı kalabalık ve gecikmeler nedeniyle bazı hacılar valizlerini bulmakta zorlandı. Hacıların bir kısmı, valizlerini aramak için bandın üzerine ve yanındaki platforma çıkarak arama yaptı.

72140-1.jpg

Bazı hacılar ise emekleyerek banda çıkıp bagaj tünelinin içerisine baktı. Bu durum, diğer hacılar tarafından cep telefonu kameralarıyla görüntülendi.

72140-4.jpg

Uzun uğraşların ardından valizlerine kavuşan hacılar, havalimanından çıkarak yakınlarıyla hasret giderdi.

72140-5.jpg

Kaynak:DHA