Hastaneden kanser ilacı çaldı: Önce kameraya sonra polise yakalandı

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden 250 bin liralık kanser ilacı çalan hırsız önce kameraya sonra polise yakalandı.

İstanbul'da Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçen ay meydana gelen olayda, akşam saatlerinde hastanenin camından ilaçların olduğu bölüme giren hırsız etrafı kontrol ettikten sonra dolaptaki kanser ilaçlarına yöneldi.

Bir süre ilaç dolabını açmaya çalışan hırsız, dolap kapağını kırarak kapıyı açtı. Yanında getirdiği çantaya ilaçları dolduran hırsız, etrafı önlükle sildikten sonra kaçtı.

Şüpheli, güvenlik kameralarından tespit edildi

Hastane görevlilerinin kanser ilaçlarının çalındığını bildirmesi üzerine harekete geçen Şişli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Şüphelinin eşkal bilgilerini tespit eden ekipler, MOBESE ve çevredeki güvenlik kameralarından da gidiş yönünü belirledi. Yapılan arşiv incelemesinde şüphelinin A.C.Ş olduğunu tespit eden ekipler, şüpheliyi evinde gözaltına aldı.

Hırsızlık anı güvenlik kameralarında 

Güvenlik kamera görüntülerinde şüphelinin Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin camından içeri girmesi ve kanser ilaçlarının olduğu bölüme yönelmesi görülüyor. Hırsız, ilaç dolabını açmak için bir süre uğraştıktan sonra dolabı açıyor. Dolapta bulunan yaklaşık 250 bin lira değerindeki kanser ilacını çantasına dolduran hırsız, giderken de önlükle etrafı sildikten sonra kaçıyor. Şüpheli Şişli Polis Merkezi'nde ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. A.C.Ş çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Metris Cezaevine gönderildi.

​​​​​​​

 

Kaynak:DHA