Halk TV'ye canlı yayında organize saldırıya tepki yağıyor

Halk TV'ye canlı yayında organize saldırıya tepki yağıyor
Halk TV'de yayınlanan Gökmen Karadağ ile Açıkça programının dün akşamki yayını, yangının şiddetli yaşandığı Muğla İçmeler'de gerçekleşirken, bir grubun saldırısına uğradı. Canlı yayında gerçekleşen organize saldırıya gece boyunca tepkiler yağdı, Twitter'da en çok konuşulan konu oldu.

Halk TV'de yayınlanan Gökmen Karadağ ile Açıkça programının dün akşamki yayını yangının şiddetli yaşandığı Muğla İçmeler'de gerçekleşiyordu. Canlı yayın sırasında yayına girmeye çalışan kişiler yayının kesilmesini isteyerek ’yanlış şeyler konuşulduğunda engelleriz’’ diyerek yayın ekibine saldırdılar.

Tehdit ederek saldırıyı gerçekleştiren gruptan 5 kişi gözaltına alındı. 

Halk TV'ye canlı yayında gerçekleştirilen saldırıya gece boyunca tepkiler yağarken, Twitter'da en çok konuşulan konuşulan konu oldu. 

Gerçekleşen saldırıya yönelik birçok siyasetçi, gazeteci, sanatçı, akademisyen ve birçok sivil toplum örgütünden tepkiler yağdı.

'Korkmuyoruz, susmuyoruz Hodri Meydan'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: Bir kelime eksik konuşmayız Bir adım geri atmayız Bir santim eğilmeyiz Çünkü biz 1 cm eğilirsek Siz bu millete diz çöktürmeye niyet edersiniz. Korkmuyoruz, susmuyoruz Hodri Meydan… 

'Texas’a gidin vandallar!'

Berna Laçin: #HALKTV Ben çocukken “Texas mı burası” derlerdi böyle durumlarda ! Beğenmiyorsanız laik, demokrat, özgür Türkiye Cumhuriyeti fikrini, Texas’a gidin vandallar !

'Bu provokasyonun hangi amaca hizmet ettiği açıktır'

İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun: Muğla'mızın demokratik kültürü ve hoşgörü anlayışıyla asla bağdaştırılamayacak şekilde #HALKTV'ye yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Benzeri görülmemiş bir felaketle uğraştığımız bugünlerde gerçekleştirilen bu provokasyonun hangi amaca hizmet ettiği açıktır.

 

'Sadece gerçeğe biat edeceğiz'

Gazeteci Barış Pehlivan: RTÜK çetelerin saldırısına uğrayan Halk TV’ye şimdi de “şiddete özendiriyorlar” diye ceza verir mi? İnadına konuşacağız, sadece gerçeğe biat edeceğiz. Bugüne kadar yazdıklarımız, söylediklerimiz, ortaya çıkardıklarımız sözümüzün teminatıdır. 

'HALK sizi mahkum edecek!'

Gazeteci Sedef Kabas: Suçları büyük Korkuyorlar Günahları büyük Korkuyorlar Vatana, halka, insana, doğaya ihanetleri büyük Korkuyorlar Allah, ahlak, insanlık.. Hepsi yitik.. Panikler… Korkutarak, kurtulabileceklerini sanıyorlar… Yargılanacaksınız! Hem yargı, hem HALK sizi mahkum edecek! #HALKTV 

 'Eşkıyalar canlı yayını basıyor'

Tiyatrocu Orjan Aydın: Eşkıyalar canlı yayını basıyor ülke seyrediyor #HALKTV

'Halk Tv gerçeğin sesidir'

SOL Parti Parti Mecis Üyesi Alper Taş: #HALKTV gerçeğin sesidir. Gerçeğin ve Halk Tv’nin yanındayız. 

'Azmettiricilerini şiddetle kınıyorum'

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi: #HalkTv bu halkın kanalıdır. Yayını basarak engellemeye çalışanlar ve azmettiricilerini şiddetle kınıyorum. Susturamayacaksınız!! Halk TV ve cesur tüm gazeteciler gerçekleri konuşmaya ve yazmaya devam edecek! 

'Rant çetelerine teslim olmayacağız'

Kazdağları İstanbul Dayanışması: "Yanlış şeyler konuştuğunuzda engelleriz" #SONDAKİKA Marmaris'te #HALKTV canlı yayınına kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi. Saldırıyı düzenleyen çete artıklarını lanetliyoruz! Rant çetelerine teslim olmayacağız. Geçmiş olsun @halktvcomtr 

'Halk düşmanı iktidar ve onun tetikçileri'

TİP'li Barış Atay: Halk düşmanı iktidar ve onun tetikçileri… #HalkTv


'Bedeli ne olursa olsun halkımıza gerçekleri anlatacağız'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel: Günlerdir belediye başkanlarımızı, milletvekillerimizi tahrik etmeye çalışan provokatörler, bu kez de Halk TV’nin İçmeler’deki canlı yayınına saldırarak kendilerini gösterdiler. Bedeli ne olursa olsun halkımıza gerçekleri anlatacağız. Muğla halkı müsterih olsun yanlarındayız.


'İstedikleri kadar eşkıyalık yapsınlar'

Gazeteci Levent Gültekin: Dün gece Halk TV’ye saldırmışlar… Bu tür saldırılar gazetecilere ya da tv’lere değil, toplumun yani sizin haber alma hakkınızadır, bu saldırıyı azmettirenleri, yapanları kınıyorum. İstedikleri kadar eşkıyalık yapsınlar sonunda adalet kazanacak.

'Yalan arıyorsanız bizde yok!'

Gazeteci Kazım Kızıl: Önce Manavgat şimdi de Marmaris, bir haftadır yangın bölgesindeyiz. Polis, jandarma, özel harekat sürekli sorguya tutuluyoruz. Bazıları da bundan güç alıyor! İnsanlar yangınla boğuşurken derdimizi anlatmaktan imtina ediyoruz ama yeter! Yalan arıyorsanız bizde yok! #HALKTV

'Cesur gazeteciler halka gerçekleri göstermeye devam edecek'

CHP İstanbul Gençlik Kolları: Medyayı kendi gerçeklerine göre yönetenler; doğru ve dürüst haber yapanlara saldırdılar. #HALKTV halkın kanalıdır. Cesur gazeteciler halka gerçekleri göstermeye ve yazmaya devam edecek. Yıldıramazsınız ! Korkutamazsınız ! Yanındayız @halktvcomtr 

'Tükenmişlik, zorbalıktır, korku'

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Gaye Usluer: Halk TV'nin Marmaris’te ki canlı yayınının basılması tükenmişliktir Zorbalıktır Korkudur Devlet gazetecilerin ve konukların can güvenliğini ve ifade özgürlüğünü korumak sorumluluğundadır #HALKTV 

'Gerçeklerin ortaya çıkmasını istemeyen provokatörler'

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay: 8 gün boyunca yaşadıklarımızın kamuoyuna duyurabildiysek tarafsız basın sayesindedir. #HalkTV de bu yayın organlarının başında gelmektedir. Dün gece İçmeler'de gerçekleştirilen canlı yayını basanlar, gerçeklerin ortaya çıkmasını istemeyen provokatörlerdir.

'İktidarın rezillikleri bilinmesin istiyorlar'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: Sansür, tehdit, ceza, RTÜK bildirisi yetmedi; şimdi provokatörleriyle #HalkTV yayınını basıyorlar, ülke gerçekleri, iktidarın rezillikleri bilinmesin istiyorlar. Korkunun ecele faydası yok, gidicisiniz! Halk TV ekibinine geçmiş olsun diliyoruz.

'Felaket durumunda yetersiz kalanlar'

DİSK Basın İş: Yangın bölgesinde akreditasyon bahanesiyle başlayan basına yönelik engellemeler fiili saldırıya dönüşüyor. Halk TV'nin Muğla'dan yaptığı canlı yayına yönelik saldırı felaket durumunda yetersiz kalanların çareyi basının sesini kısarak gerçekleri saklamakda aradığını gösteriyor.

'Saraydan icazetli gazeteci olmayacağız' 

Türkiye Gazeteciler Sendikası: Sahada fiilî engelleme, merkezde RTÜK tehdidi işe yaramayınca fiziki saldırıya geçtiler. Halk TV'nin Muğla'dan yaptığı yayın, organize bir grup tarafından basıldı. Bizi kaba kuvvetle de sindiremeyeceksiniz. Saraydan icazetli gazeteci olmayacağız. 

'Beyinlerimiz savaşsın isterdim ama siz silahsızsınız bayım!'

Yazar Gülşah Gülşah Elikbank: Dün gece @halktvcomtr yayınını basanları görünce Kafka’nın şu cümlesi geldi aklıma: "Beyinlerimiz savaşsın isterdim ama görüyorum ki siz silahsızsınız bayım! Fikirler yerine yumruklar konuşuyorsa, yumruğu atan baştan kaybedeceği bir savaştadır.