Hakkari'de 'OHAL' İlanı

Hakkari'de 'OHAL' İlanı
Hakkari Valiliği bazı bölgelerin 'güvenlik bölgesi' ilan etti.HAKKARİ Valiliği Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca sınırları içersinde yer alan bazı yerleşim birimlerinin 18 Şubat ile 3 Mart 2016 tarihleri arasında güvenlik bölgesi...

Hakkari Valiliği bazı bölgelerin 'güvenlik bölgesi' ilan etti.

HAKKARİ Valiliği Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca sınırları içersinde yer alan bazı yerleşim birimlerinin 18 Şubat ile 3 Mart 2016 tarihleri arasında güvenlik bölgesi ilan edildiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, Hakkari sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemlerinin Hakkari'nin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz etkilemeye başladığı belirtilerek şöyle denildi:

"Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır."