'Dolmabahçe Müezzini'ne böbrek nakli yapıldı

'Dolmabahçe Müezzini'ne böbrek nakli yapıldı
Erdoğan'ın 'Camide içki içildi' iddialarını 'Ben din adamıyım, yalan söyleyemem' diyerek yalanlayan Gezi Müezzini Fuat Yıldırım, kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle böbrek nakli oldu. CHP'li Özel, Yıldırım'ın durumunun iyi olduğunu duyurdu. İsmail Saymaz ise, Yıldırım'a böbreği verenin Beyoğlu Makbul İbrahim Paşa Camisi’nde görevli Mahmut Ceyhan olduğunu duyurdu.

Gezi Parkı Direnişi sırasında “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” sözleriyle dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’ın “Camide içki içildi” açıklamasını yalanlayan Müezzin Fuat Yıldırım, kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle organ nakli bekliyordu.

'Böbrek nakli yapıldı, durumu iyi'

Yıldırım'ın sağlık durumuyla ilgili yeni gelişmeyi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sosyal medya hesabından duyurdu. Özel, Yıldırım'ın böbrek naklinin gerçekleştiğini ve durumunun iyi olduğunu söyledi. Özel, paylaşımında, "Dolmabahçe Camii'nde içki içildiği iddialarına karşı hakikati savunan Müezzin Fuat Yıldırım'ın sağlık durumu takibimizdeydi. Dün Başkent Üni'de Prof. Mehmet Haberal tarafından böbrek nakli yapıldı. Her ikisiyle de görüştüm sağlık durumu ve morali iyi herkese çok selamları var" ifadelerini kullandı.

Böbreği İbrahim Paşa Camisi’nde görevli Mahmut Ceyhan vermiş

halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz da Yıldırım'ı aradığını belirterek, "Gönüllerin Diyanet İşleri Başkanı Fuat Yıldırım hocamızla görüştüm. Dün 4,5 saatlik ameliyatla böbreğine kavuşmuş. Sağlığı iyi" dedi. Saymaz, Yıldırım'a böbreğini veren kişinin Beyoğlu Makbul İbrahim Paşa Camisi’nde görevli Mahmut Ceyhan olduğu bilgisini paylaştı. Saymaz, Yıldırım ve Ceyhan'ın Erzurumlu olduğunu ve aynı Kuran kursundan arkadaş olduklarını söyledi.

'Bir yıldır ısrar ediyormuş'

Saymaz, Makbul İbrahim Paşa Camisi’nin imamı olan Mahmut Ceyhan'ın böbreğini Fuat Yıldırım'a vermek için bir yıldır ısrar ettiğini belirterek, "Fakat 42 yaşında ve genç olduğu için Fuat hocamız reddediyormuş. Gelinen aşamada, geri çevirememiş. Allah Mahmut Ceyhan hocadan razı olsun" dedi.

Kaynak:halktv.com.tr