Gemi, balıkçı teknesine çarptı

İstanbul'da Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında 'AS ROSAILA' isimli gemi, balıkçı teknesine çarptı. Tekne batarken iki kişi kurtarıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Haziran 2021 09:43

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesine kargo gemisi çarptı. Dev geminin parçaladığı teknedeki 2 kişi ölürken 1 kişi ise yaralandı.

Olay saat 15.00 sıralarında Yavuz Sultan Köprüsü altında meydana geldi. 7 metre boyundaki balıkçı teknesine, Karadeniz'e ilerleyen AS ROSAILA adlı 180 metre boyunda 25 metre genişliğinde kargo gemisi çarptı. Balıkçı teknesi parçalanırken 3 kişi denize düştü.

ek-fotograflar-balikci-teknesine-gemi-carpti-teknedekiler-kurtarildi-5055-dhaphoto6.jpg

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bağlı Kurtarma-12 ve Mehmetçik römorkörleri, KEGM-8, TAHLİSİYE-1 botları ile balık adamlar olay yerine sevk edildi. Kurtarma çalışması sonrası iki kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Yaralanan bir kişi ise kıyıya çıkarılarak hastaneye götürüldü.

Teknenin batmasına neden olan Portekiz bandıralı gemi ise Kumköy açıklarına demirletildi. Kargo gemisinin Romanya'nın Köstence limanına gittiği kaydedildi.

Bu arada acı haber üzerine balıkçıların yakınları Poyrazköy Limanı'na geldi. Kurtarma çalışmaları sürerken aileler gözyaşı döktü.

ek-fotograflar-balikci-teknesine-gemi-carpti-teknedekiler-kurtarildi-5055-dhaphoto2.jpg

DHA