İzmir Karşıyaka Spor'da 'Seçil Erzan Vakası'! 200 Milyonluk Vurgun

İzmir Karşıyaka Spor'da 'Seçil Erzan Vakası'! 200 Milyonluk Vurgun
Yüksek kâr vaadiyle dolandırıcılık vakalarına her gün bir yenisi ekleniyor. Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö. hakkında yüksek kar vaadiyle, Karşıyaka Spor Kulübü'nün 3 yöneticisi ile 2 iş insanın bulunduğu 5 kişiyi 200 milyon lira dolandırdığı ileri sürüldü. Polis, hakkında gözaltı kararı çıkartılan Hatice Ö.'nün yakalanması için çalışma başlattı.

73409.jpg

Denizbank Bornova Şubesi'nde, Seçil Erzan olayına benzer bir dolandırıcılık vakası yaşandı. Aynı zamanda Karşıyaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Karşıyaka Altyapı Basketbol Başkanı olan Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö., yüksek getiri vaat ederek fonda ve altın alımı için yatırım yapma amacıyla aralarında Karşıyaka Spor Kulübü'nün üç yöneticisi ve iki iş insanının da bulunduğu kişilerden yaklaşık 200 milyon lira topladı.

PARA ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AKTARILDI

Ancak, iddialara göre Hatice Ö., bu paraları fona yatırmadı ve altın da almadı. Bunun yerine, parayı üçüncü kişilere aktardığı öne sürüldü.

Hatice Ö.'nün, topladığı paraları yatırım yapan kişilere zaman zaman geri ödemeler yaparak güven sağladığı, ancak bir süre sonra dolandırıldıklarını fark eden iş insanlarının şikayeti üzerine hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı belirtildi. Polis, yüzlerce kişiyi benzer şekilde dolandırdığı iddia edilen Hatice Ö.'nün yakalanması için operasyon başlattı.

Denizbank, olayın ortaya çıkmasının ardından hemen bir inceleme başlatıp, müfettiş görevlendirdi. Hatice Ö.'nün bankayla ilişiği de dün itibariyle kesildi.

Kaynak:DHA