Sosyetenin Doktoru, Mehmet Ali Erbil’in Evinde Poker Oynadı 1.5 Milyon Kaybetti!

Sosyetenin Doktoru, Mehmet Ali Erbil’in Evinde Poker Oynadı 1.5 Milyon Kaybetti!
Dolandırıcılık soruşturması kapsamında tutuklanan Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşlerin, teşhis tutanağındaki fotoğraflarına Hallktv.com.tr ulaştı. Tutuklanan isimlerden Hacı İsrafil Sağlam ise, ‘sosyetenin doktoru’ olarak bilinen Dr. Refik Ersin Eroğlu’nun, Mehmet Ali Erbil’in evinde oynanan kumarda 1.5 milyon lira kaybettiğini söyledi. Dolandırılanlar arasında ilçe nüfus müdürü de var.

Düşük fiyata araç temin etme vaadi ile onlarca kişiyi dolandırmakla suçlanan şebekeye yönelik yürütülen soruşturmanın yeni detaylarına Halktv.com.tr ulaştı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Bahar Candan (26), Nihal Candan (28) ile Hacı İsrafil Sağlam (36) dün akşam tutuklandı.

Aralarında Candan kardeşlerin de olduğu 14 kişinin yer aldığı fotoğraflı teşhis tutanağına Halktv.com.tr ulaştı. Anılan tutanakta, Bahar Candan kimlikteki ismi olan ‘Alisya Bahar Candan’, Nihal Candan ise ‘Gülnihal Çiçek’ olarak yer aldı.

342b9469-a026-4f5d-a017-e780f512eb6c.jpgCandan kardeşlerin teşhis tutanağındaki fotoğrafları ilk kez Halktv.com.tr'de

DOKTOR POKER MASASINDA 1.5 MİLYON KAYBETTİ

Emniyet sorgusunda 24 sayfalık ifade veren Hacı İsrafil Sağlam, bir dönemin ünlü sunucusu Mehmet Ali Erbil ile ilgili önemli bir bilgiyi paylaştı.

Dolandırılan kişiler arasında yer alan Ömer Şeker, Hacı İsrafil Sağlam’ın kendisini arayarak, kendilerinin de aynı şebeke eli ile dolandırıldıkları bilgisini paylaştı. Şeker, Sağlam’ın kendisine şu bilgiyi aktardığını emniyet ifadesine anlattı: “Dr. Refik Ersin Eroğlu, bizi ünlü sunucu Mehmet Ali Erbil’in evine davet ederek önce bir kahve içtik. Daha sonra Onur Apaydın, Nihal Canaydın, Bahar Candan ve birkaç elit insan geldi. 1 saat içinde bir poker masası kuruldu. Herkes oyun oynamaya başladı. Doktor Refik Ersin Eroğlu, 1.5 milyon lira para kaybetti. Ve hiçbir sorun yokmuş gibi hareket ediyordu.

haci-israfil-saglam.jpg
Hacı İsrafil Sağlam da, Candan kardeşler ile birlikte tutuklandı.

SAĞLAM: ERBİL’İN SARIYER’DEKİ VİLLASINA GİTTİK

Ömer Şeker’in tanık olarak verdiği ifade Hacı İsrafil Sağlam’a soruldu. Sağlam ifadesinde “Refik Ersin Eroğlu ile birlikte Mehmet Ali Erbil’in Sarıyer’de bulunan villasına giderek oyun oynandığı doğrudur. Ancak burada soruşturmaya konu olayla alakalı herhangi bir konu görüşülmedi. Refik Ersin Eroğlu, kumarla içli dışlı birisiydi” dedi. İsrafil, anılan ortamda Candan kardeşlerin olmadığını söyleyerek “Şimdi anlıyorum ki Refik Ersin Eroğlu bu ortamları kullanarak benim gözümü boyayıp, dolandırıcılık işlerinden şüphelenmememi sağladığını düşünüyorum” diye konuştu.

‘ONUR APAYDIN’IN MANEVİ ABİSİ OLARAK TANITTI’

Tüm şüphelilere ilişkin tek tek bilgi veren Sağlam, kendisine sorulan İlker Oflu için ise “Refik Ersin Eroğlu, bu şahsı bana Onur Apaydın’ın manevi abisi olarak tanıttı. Yaptığımız toplantılarda bu şahsı bulunurdu ve herkes ona saygı gösterirdi” diye konuştu.

buynitwqfolajpi7rl6q7bgrjadd17kpeobfulfr.jpg
Sosyetenin doktoru olarak bilinen Refik Ersin Eroğlu da şüpheli listesinde.

CANDAN KARDEŞLER: BİZE GELEN BİR PARA YOK

Öte yandan Bahar Candan ve Nihal Candan ise hakimlik sorgularında suçlamaları reddetti. Candan kardeşler, sosyal medya fenomeni olduklarını, dolandırılan kişilerin paralarının kendi hesaplarına gelmediğini aktardı. Bahar Canda, sevgili olduğu Onur Apaydın’ı ‘Kağan Hamzaoğlu’ olarak tanıdığını aktardı. Nihal Candan, kendisine sorulan isimlerden İlker Oflu’yu ise, gittiği gece kulübünün işletmecisi olarak tanıdığını söyledi.

onur-apaydin-nihal-candan.jpg
Nihal Candan, Onur Apaydın'ı 'Kağan Hamzaoğlu' olarak tanıdığını anlattı.

İLÇE NÜFUS MÜDÜRÜNÜ DE DOLANDIRDILAR

Öte yandan düşük fiyata araç alma vaadi ile dolandırılan kişiler arasında Kars’ta ilçe nüfus müdür olarak görev yapan Ö. Y.’nin de yer aldığı anlaşıldı.

'ÇETE, ÇAPAN’I DA UCUZ ARAÇ VAADİ İLE KANDIRDI'

Öte yandan, emniyete teşhis işlemi yaptırılan Ömer Çapan’ın avukatı Uğur Dönmez “Müvekkilimiz bu olayın en fazla mağdur edilen isimlerinden biri” dedi.

Geçenlerde tutuklanan Candan Kardeşlere, soruşturma dosyasındaki herkesin isminin sorulduğunu kaydeden Av. Dönmez “Kendisi söz konusu iki kardeşi hiçbir şekilde tanımamaktadır. Kendisi de söz konusu çete tarafından ucuz araba vaadi ile kandırılmıştır. Söz konusu olayın ilk başında çete tarafından güveni kazanılan müvekkilimiz eşini dostunu akrabasını da ‘ben kazandım siz de kazanın’ mantığıyla, çevresine faydalı olmak amacıyla art niyeti olmadan bu işten söz etmiştir” ifadelerini kullandı.

Av. Dönmez, kurulan sistemin dolandırıcılık olduğunu fark etmesi sonrası Çapan’ın arkadaşlarını ve akrabaları ile birlikte Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyet dilekçesi verdiğini kaydetti.

Av. Dönmez açıklamasının devamında “Müvekkil Ömer Çapan kolluk kuvvetlerine tüm samimiyetiyle yardımcı olmasına rağmen kolluk kuvveti kümülatif bir değerlendirme yaparak müvekkili de diğer şüphelilerle değerlendirmiş olup müştekilerin müvekkil hakkında şikayetçi olmadıklarına dair beyanları adeta yok sayarak tüm şikayet ifadelerinin sonlarını dosyadaki tüm şahıslardan şikayetçiyim şeklinde genel geçer bir şekilde bağlamışlardır” ifadelerini kullandı.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :