Fikret Bila bundan böyle sadece halktv.com.tr'de yazacak

Fikret Bila bundan böyle sadece halktv.com.tr'de yazacak
Duayen Gazeteci-Yazar Fikret Bila bundan sonra yazılarını sadece halktv.com.tr için kaleme alacak.

Ayrıca izleyiciler Fikret Bila'yı bundan böyle sadece Halk TV'deki programlarda ekranlarında görecek.  

Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri halktv.com.tr'de yazıları yayınlanacak olan Fikret Bila bugün T24'e şu sözlerle veda etti:

"Değerli okurlarım, T24 gazetecilikte bir başarı öyküsüdür. En zor koşullarda dahi özgür gazetecilik yapılabildiğini kanıtlayan, gazetecilik ilkelerinden ödün vermeden, özveri içinde, emek-yoğun bir mücadeleyle kendisine çok etkili ve saygın bir yol açan T24 Türk basını için çok özel bir yere sahip. Ben de bu mücadeleyi yürüten değerli meslektaşlarıma katkı vermeye çalıştım. Bundan sonra yazılarıma halktv.com.tr’de devam edeceğim. Siz değerli okurlarıma, T24’ü zor koşullarda kuran ve yaşatan, uzun yıllar birlikte çalıştığım çok değeri meslektaşım Doğan Akın başta olmak üzere, T24’ün emekçilerine, meslektaşlarıma teşekkür ediyorum"

Fikret Bila kimdir?

Fikret Bilâ, 1958 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini burada tamamladıktan sonra 1979 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. 1986 yılında aynı üniversitede doktora derecesi aldı. Gazeteciliğe, 1977 yılında, üniversite öğrencisiyken, Yankı dergisinde başladı. 1980 yılında Sayıştay denetçiliği sınavını kazanarak bu kuruma geçti. 1986 yılına kadar bu görevde çalıştı. Aynı yıl Sayıştay Daireler Kurulu Raportörlüğü’nden istifa ederek Nokta dergisiyle gazeteciliğe döndü.

1986 yılının sonunda Milliyet gazetesine geçti. Gazetenin Ankara bürosunda 1993 yılında Haber Müdürü, 1995 yılından itibaren Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı olarak görev yaptı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde araştırmacı gazetecilik dersleri verdi. 2013 yılında Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. 2016 yılında bu görevinden istifa ederek Hürriyet gazetesinde köşe yazarı olarak mesleğini sürdürdü. 2017-2018 arasında Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı.

Çok sayıda gazetecilik ödülü sahibi olan Fikret Bilâ’nın; Phoneix: Ecevit’in Yeniden Doğuşu (2001), ,Sivil Darbe Girişimi ve Ankara’da Irak Savaşları (2003), Hangi PKK: Satranç Tahtasında Yeni Hamleler (2004, genişletilmiş baskı 2007), Komutanlar Cephesi (2007, genişletilmiş baskı 2010), İdeolojik Kodlarıyla Kâğıt Üstündeki PKK (2016) isimli kitapları mevcuttur. Bilâ’nın İdeolojik Kodlarıyla Kâğıt üstündeki PKK isimli kitabı İngilizce ve Fransızcaya çevrilmiştir.