F-16'lar Suriye Sınırında

F-16'lar Suriye Sınırında
Genelkurmay Başkanlığı, 10 F-16 savaş uçağının Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu yaptığını açıkladı.Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesi üzerinden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının günlük...

Genelkurmay Başkanlığı, 10 F-16 savaş uçağının Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu yaptığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesi üzerinden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının günlük faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi. Buna göre, Karadeniz Uyumu Harekatı'nda görevli deniz karakol uçağı, Karadeniz'in uluslararası hava sahasında keşif gözetleme uçuşu icra etti.

NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu-2'de görevli TCG Cezayirli Gazi Hasanpaşa ve TCG Edremit, Karadeniz'de deniz eğitimlerinde bulundu. NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2'de görevli TCG Barbaros, Doğu Akdeniz'de Etkin Çaba Harekatı icra etti. Akdeniz Kalkanı Harekatı'nda görevli bir denizaltı, Doğu Akdeniz'de, Birleşmiş Milletler UNIFIL Deniz Harekatı'na iştirak eden TCG Büyükada ise Lübnan açıklarında karakol yürüttü. Harekat eğitim faaliyetlerinde toplam 24 geminin seyir icra ettiği bildirildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı, 10 F-16 uçağı ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı iki Sahil Güvenlik korveti ile Ege'de keşif, gözetleme ve karakol görevi yürüttü. Dört bot ve bir "mobil radar" ile Türkiye-Suriye deniz yan hududunda kontrol görevi icra edildi.