Eski Vekilden Kılıçdaroğlu’na Övgü

Eski Vekilden Kılıçdaroğlu’na Övgü
Balıkesir'in Kepsut İlçesi'nde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu karşılayanlar arasında CHP'nin eski milletvekillerinden Hasan Tahsin Uzun da yer aldı.Balıkesir’in Kepsut İlçesi’ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu...

Balıkesir'in Kepsut İlçesi'nde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu karşılayanlar arasında CHP'nin eski milletvekillerinden Hasan Tahsin Uzun da yer aldı.

Balıkesir’in Kepsut İlçesi’ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılayanlar arasında CHP’nin eski milletvekillerinden 88 yaşındaki Hasan Tahsin Uzun da yer aldı. Uzun, “Herkes senin yüzde 1′in kadar çalışsa iktidar oluruz. Sen bize lazımsın” dedi.

Bugün saat 09.30′da Balıkesir Havaalanı’na inen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, merkeze 20 kilometre uzaklıktaki Kepsut İlçesi’nde partililer tarafından karşılandı. CHP’li kadınlar ve genç kızlarla fotoğraf çektiren Kılıçdaroğlu’na, Kepsut’un AK Partili Belediye Başkanı İsmail Cankul da “Hoşgeldiniz” dedi. Bir kahvede limonlu çay içen Kılıçdaroğlu’nu karşılayanlar arasında eski dönem CHP Milletvekili Hasan Tahsin Uzun da vardı. İsmet İnönü’nün başbakanlığı döneminde, 1961-1969 yılları arasında Kırklareli milletvekili olarak görev yapan ve ardından Balıkesir’in Erdek İlçesi’ne yerleşen 88 yaşındaki Uzun, “Seninle dertleşmek istiyorum. Sen Kepsut’ta görüştüğüm 3′üncü genel başkansın. Daha önce İnönü ve Baykal ile Kepsut’ta görüşmüştüm. Herkes senin yüzde 1′in kadar çalışsa iktidar oluruz. Sen kendine iyi bak, bize lazımsın” dedi.

“BENİM ÇOCUKLARIMIN YATAK ODALARINDA KASALARI OLMAYACAK”

Seçim otobüsünde Kepsutlulara seslenen Kılıçdaroğlu, “7 Haziran’da sandığa gideceğiz. Çocuklarımız için, torunlarımız için, bayrağımız için, güzel bir Türkiye için mücadele edeceğiz” diye konuştu. Türkiye’de 6 milyon 200 bin işsiz olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Esnaf perişan, çiftçi perişan. 13 yılda sorunları çözemediler. Ben 4 yıllık süre istiyorum. Bu 4 yılın sonunda esnaf da çiftçi de hayatından memnun olacak. Çünkü benim çocuklarımın yatak odalarında para kasaları olmayacak” dedi. Daha sonra karayolu ile Balıkesir’in Dursunbey İlçesi’ne geçen Kılıçdaroğlu, Bigadiç ve Sındırgı ilçelerinin ardından Manisa’da düzenlenen mitinge katılacak.