Eski bakan yolsuzluktan tutuklandı

Romanya’nın eski Kalkınma ve Turizm Bakanı, eski Cumhurbaşkanı adayı ve Milletvekili Elena Udrea (41), yolsuzluk ve kara para aklama suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.Romanya'nın eski Kalkınma ve Turizm Bakanı,...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Eski bakan yolsuzluktan tutuklandı

Romanya’nın eski Kalkınma ve Turizm Bakanı, eski Cumhurbaşkanı adayı ve Milletvekili Elena Udrea (41), yolsuzluk ve kara para aklama suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Romanya'nın eski Kalkınma ve Turizm Bakanı, eski Cumhurbaşkanı adayı ve Milletvekili Elena Udrea (41), yolsuzluk ve kara para aklama suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Romanya'da 2008-2012 tarihleri arsında Turizm Bakanlığı yapan eski PMP Lideri Elena Udrea, kara para aklama, yasa dışı finansman geliri, Microsoft lisanssözleşmesi dosyası ve boks organizasyon dosyası suçlamasıyla tutuklandı.

500 BİN EURO ALDIĞI İDDİA EDİLİYOR

Yolsuzluklarla Mücadele Kurumu (DNA) tarafından 4 Şubat 2015'te ifadeye çağırılan eski bakan için soruşturma açılması, dokunulmazlığının kaldırılması ve gözaltına alınması için gerekli kararlar kısa sürede verildi. Dün DNA savcıları tarafından 24 saatliğine gözaltına alınan Elena Udrea, daha sonra Yüksek Mahkeme'nin (ICCJ) verdiği kararla tutuklandı.

Udrea'nın, Microsoft lisans yolsuzluğundan 500 Bin Euro aldığı iddia ediliyor.