Eşini Kiralık Katile Öldürttüğünü İtiraf Etti!

EYÜP'te yaklaşık 3 ay önce tabancayla vurulan Necmettin Tolga G.'nin (31) eşi ve onun sevgilisi tarafından 20 bin lira karşılığında tutulan kiralık katil tarafından öldürüldüğü belirlendi.Cinayetten sonra Antalya'ya kaçan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Eşini Kiralık Katile Öldürttüğünü İtiraf Etti!

EYÜP'te yaklaşık 3 ay önce tabancayla vurulan Necmettin Tolga G.'nin (31) eşi ve onun sevgilisi tarafından 20 bin lira karşılığında tutulan kiralık katil tarafından öldürüldüğü belirlendi.

Cinayetten sonra Antalya'ya kaçan eş Sevgi G.(23) ile aşığı İbrahim D.(25) polis tarafından yakalandı.

Kiralık katil olduğu öne sürülen Bünyamin A.'nın (40) ise başka bir suçtan cezaevinde olduğu belirlendi. Savcılıkta ifade veren Sevgi G. "Eşim beni sürekli dövüyordu. Bu nedenle İbrahim'le aramızda yakınlaşma olmuştu. Onu ortadan kaldırmasını ben söyledim." dedi.

GÖZLATINDAKİ ŞÜPHELİ POLİSTEN YARDIM İSTEMİŞTİ

Eyüp, Güzeltepe mahallesi, Yavuz Selim caddesinde 13 Ekim 2015 günü meydana gelen olayda polisi arayan İbrahim D. yanında bulunan arkadaşının tanımadığı bir kişi tarafından vurulduğunu söyleyerek yardım istedi. Polis gelmeden özel bir hastaneye kaldırılan Necmettin Tolga G. hayatını kaybetti.

SORUŞTURMADA EŞİNİ ALDATTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Cinayet Büro Amirliği tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada polis öldürülen Necmettin Tolga Göral'ın eşinin cinayet sırasında olay yerinde bulunan İbrahim D. ile bir ilişki yaşadığı tespit edildi. Polis olaydan bir gün önce ve olay sabahında İbrahim D.'nin, Bünyamin A ile buluştuğunu tespit etti. Polis cinayetin ardından İbrahim D. ile Sevgi G.'nin Antalya'ya yerleşerek burada yaşamaya başladığını tespit etti.

SEVGİLİLER ANTALYA'DA YAKALANDILAR

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından Antalya'da yapılan operasyonda İbrahim D. ile Sevgi G. gözaltına alındı. İstanbul'a getirilen şüpheliler cinayet Büro Amirliğinde sorgulandı. Ancak şüpheliler "Susma" hakkını kullanarak konuşmadılar.

POLİSTE SUSTU SAVCILIKTA KONUŞTU

Polisteki işlemlerinin ardından şüpheliler adliyeye sevk edildi. Ancak burada Sevgi G. savcıya konuşmak istediğini söyledi. Bunun üzerine ifadesi alınan Sevgi G. ifadesinde "Eşim beni sürekli dövüyordu. Bu arada onun arkadaşı olan İbrahim'le aramızda gönül ilişkisi başladı. Birlikte geziyorduk. Bir gün eşim eve geldiğinde beni feci şekilde dövünce İbrahim'e telefon ederek 'Onu ortadan kaldır' diye yalvardım. O da bana halledeceğini söyledi" dedi.

Sevgi G: "ONU ÖLDÜRMESİ İÇİN 20 BİN LİRA KARŞILIĞINDA ANLAŞTIK"

Savcılıktaki ifadesinde bir süre sonra İbrahim'in kendisini telefonla aradığını söyleyen Sevgi G. " Bana bir adam bulduğunu ancak işi bitirmek için 20 bin lira para istediğini söyledi. Adamın teklifini kabul ettik. Paranın 10 bin lirasını ben 10 bin lirasını da İbrahim verecekti. Ben kendi payıma düşen paranın 9 bin lirasını İbrahim'in hesabına havale ettim" dedi.

DAHA ÖNCEDE BİR KEZ ÖLDÜRMEYİ DENEMİŞLER

Eşini önce 4 Ekim tarihinde öldürmeye planladıklarını anlatan Sevgi G. "Antalya'ya gitmiştik. Dönüşte onu evin önünde öldürmek için plan yaptık. Ancak evin oraya vardığımızda mahallede çok çocuk olduğu için vazgeçtik" dediği öğrenildi.

Eşinin Balıkesir'e gitmek için arkadaşı olan İbrahim D.'yi aradığında istedikleri fırsatın doğduğunu anlatan Sevgi G. " İbrahim sabah gelerek otomobille onu aldı. Hazırladığımız plan gereği de bildiğim kadarıyla Bünyamin onu öldürdü" dedi.

KİRALIK KATİL BAŞKA BİR SUÇTAN CEZAEVİNE KONMUŞ

Savcılıktaki ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Sevgi G. ile ifade vermeyen İbrahim D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayda tetikçilik yaptığı iddia edilen Bünyamin A.'nın ise Antalya'da 10 gün önce bir dolandırıcılık suçundan polis tarafından yakalandığı ve tutuklandığı öğrenildi. Mahkeme Bünyamin A.'nın Antalya Cezaevi'nde ifadesinin alınmasına karar verdi.