Esenyurt'ta bir sitede 'çete' iddiası ’HalkTV'de haber yaptırdınız' diyerek su kestiler

İstanbul Esenyurt'a bulunan Özyurtlar Ntowers Sitesi'nde iddiaya göre, usulsüzce seçime gelen ve mahkeme kararına rağmen siteyi terk etmeyen kişilerin hukuksuzca aidat ve su parası toplamaya devam ettiği öne sürüldü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Ekim 2021 12:03
Esenyurt'ta bir sitede 'çete' iddiası ’HalkTV'de haber yaptırdınız' diyerek su kestiler

İddiaya göre, liderliğini T.T.'nin yaptığı bir grup sertifikasız ve sabıka kaydı bulunan güvenlikçileri çalıştırıp site sakinlerine yüksek miktarlarda su faturası çıkarıyor. Haksız kazanç elde edip usulsüzce çıkarılan ödemelere itiraz eden site sakinlerini tehdit ve darp eden şahıslar daire sahiplerinin de sularını kesiyorlar.

28 bin TL su borcu

Aktarılana göre, Özyurtlar Ntowers Sitesinden oturan B.B.E isimli site sakinine bu kişilerce 28 bin TL borç çıkartıldı. Borca itiraz eden B.B.E.’nin söz konusu kişiler tarafından hukuka aykırı bir şekilde su saati sökülerek suyu kesildi. Savcılığa ve İSKİ’ye şikayet etmesine rağmen suyu açılmayan site sakininin yaklaşık 2 aydır susuz yaşadığı öne sürüldü.

Eren Erdem’in ailesinin de suyu kesildi

Öğrenilene göre, 27 Eylül 2021 tarihinde halktv.com.tr’de yayınlanan "Sitede 'çete' iddiası: Polisi darp ettiler’’ başlıklı haber sonrasında Özyurtlar NTowers Sitesi'nde oturan CHP Milletvekili Eren Erdem’in ailesinin de söz konusu kişiler tarafından suyu kesildi. Gerekçe olarak bu kişilerden S.K. Erdem’in babası Hasan Erdem’e "Halk TV’de haber yaptırdınız. Bizi Ekrem İmamoğlu’na şikayet ettiniz” cümlelerini kurduğu öne sürüldü.

Söz konusu grubun üyelerinin üzerinden silah ve uyuşturucu çıktı iddiası

Site sakinlerini tehdit eden bu şahısların hakkında Emniyet tarafından uzaklaştırma kararı çıkarılmasına karşın siteyi terk etmedikleri öne sürülürken edinilen bilgiye göre hakkında, Esenyurt Emniyet Müdürlüğü tarafından siteden uzaklaştırma kararı bulunan ve söz konusu grubun lideri olduğu öne sürülen T.T. ile S.K., için hala sitede bulundukları ve site sakinlerini tehdit etmeye devam ettikleri iddiasında bulunuldu.

Ayrıca bir diğer iddiaya göre, 7 Ekim’de polis tarafından yapılan aramada üzerinde uyuşturucu ve ruhsatsız silah çıkan ve yine söz konusu grubun içerisinde olduğu ileri sürülen K.B. ile S.T. hakkında Esenyurt Merkez Karakolu’nda işlem yapıldı.