Eren Erdem’in tahliyesine karar verildi

17-25 Aralık sürecinde, yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği gerekçesiyle yargılanan CHP PM Üyesi Eren Erdem'in tahliyesine karar verildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Eren Erdem’in tahliyesine karar verildi

Çağlayan’da bulunan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 12 sanıklı davada Eren Erdem, SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Duruşmada ayrıca biri tutuklu 4 sanık daha hazır bulundu. Duruşmada tanıkların dinlenmesinin ardından söz alan duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, CHP PM Üyesi Eren Erdem hakkında “Örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek”, ve “Gizliligin ihlali” suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapsi talep edildi.

Firari sanıkların dosyaları ayrılması talep edilen mütalada,  bazı sanıkların beraati, bazı sanıkların ise cezalandırılması talep edildi. Duruşma  sanık ve avukatların esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanları alındı.

TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Mahkeme heyeti, Eren Erdem’in tahliyesine karar verdi.

EREN ERDEM HAFTANIN 2 GÜNÜ KARAKOLA GİDECEK

Öte yandan Barış Yarkadaş Twitter hesabından, Eren Erdem hakkında uygulanacak olan adli kontrol talebiyle ilgili olarak da, "CHP PM Üyesi @erenerdemnet tahliyesinin ardından, haftada iki kez; salı ve cumartesi günü ikametine en yakın karakola giderek ifade verecek" dedi.

192 GÜNDÜR CEZAEVİNDEYDİ

Eren Erdem 29 Haziran 2018 tarihinde ‘kaçma şüphesi bulunduğu gerekçesiyle’ tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

CHP’DEN İLK TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Eren Erdem’in tahliyesine ilişkin: “PM üyemiz Eren Erdem’in tutukluk hali sona erdi dava hala devam ediyor. Açıkçası kamuoyu tarafından bilinen bir nedenle yargılanıyor ama bu kumpas davasından da diğer davalar gibi çökmesini bekliyoruz.” yorumunda bulundu.