Eren Erdem: Üye olduğum iki örgüt var

Eren Erdem: Üye olduğum iki örgüt var
CHP PM üyesi Eren Erdem, bugün İstanbul 23. ACM'de tekrar hakim karşısına çıktı. Erdem'in avukatları bu duruşma kararın açıklanmasını bekliyor

CHP PM üyesi Eren Erdem, bugün İstanbul 23. ACM'de tekrar hakim karşısına çıktı. Erdem'in avukatları bu duruşma kararın açıklanmasını bekliyor. Eren Erdem, savunmasında MİT TIR'ları ile ilgili, "Aydınlık gazetesi beraat aldı, ben neden suçlanıyorum?" dedi.

CHP PM üyesi ve kapatılan Karar Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Erdem'in son duruşmasında hakkında tahliye kararı verilmiş, mesai sonrası gelen jet kararla tahliye edilmeden tekrar tutuklanmıştı. Eren Erdem bugün bir kez daha savunmasını yaptı. Erdem savunmasında, "Kim bu Yusuf" diye sordu.

Gerçek Gündem'de yer alan Eren Erdem'in savunmasından öne çıkan başlıklar şöyle;

"9 aydır cezaevindeyim. Burada bugün ben siyasi bir savunma yapacaktım. Ancak kısa bir savunma yapacağım. Kaçma şüphesi gerekçesiyle tutuklandım. Bunun için ihbar olması gerekirdi. Böyle bir ihbar yok. Evet siz bir çok noktada ezber bozdunuz, dosyayı incelediniz.

Heyetiniz vicdani bir karar verecektir. 65 klasör dosyayı, sıralı 24. Ağır ceza heyeti ne çabuk okudu da beni yeniden tutuklatmaya karar verdi. OHAL KHK'sı ile tutuklandım.

Savcı tutuklanmam için tek bir gerekçe koymuş; TUSKON'dan gelen Yusuf adlı kişi ile irtibatlı olduğumu söylemiş. Böyle bir şeyin olmadığı gizli tanık beyanıyla da ortaya çıktı.

Yusuf adlı kişi icat edildi. Savcı ısrarla bu kişiyi arıyor. Yusuf'u tanıyan gören yok. Gizli tanık da bilmiyor, görmemiş.

Gizli tanık, 4 gün Beyaz TV'de yalan söylüyor. Bana çikolata kutusunda belge geldiğini söylüyor. İlk duruşmada bunu yalanlamıştı.

BENİM BİR SUÇUM YOK

AİHM'in, AYM'nin ve Yargıtay'ın kararlarına göre, benim hiçbir suçum yok. Ortada bir eylem yok çünkü. Bir Yusuf uyduruldu; kim bu Yusuf? Yusuf'u bulmanızı istiyorum.

Bu iddianamede yazan her şey tartışıldı ve hepsi çürütüldü. Üç ayrı savcı değişti bu dosyada. İtiraz edilen 24. Ağır Ceza, Dursun Çiçek'e kumpas kuranlara tahliye veriyor, benim tutuklu kalmamı istiyor. Dursun Çiçek de burada... O da benim yanımda...

Her söylediği yalan çıkan bir gizli tanık var. Ben bu dosyadan beraat edeceğim. Tuskon'a gitmediğim ortaya çıktı. Dışarıdan para gelmediği ortaya çıktı. 9 aydır yatıyorum. Bana ceza verecekseniz, FETÖ'den vermeyin ve sırtıma bu yükü yüklemeyin. Beni FETÖ yükünden kurtarın. Benim iki örgütüm var; biri CHP diğeri BJK'dır.

Beni tahliye ettiğiniz gece sizi de FETÖ'cü ilan ettiler. İşte bu kadar ucuzladı herşey.

Savcı, esas hakkındaki mütalaasında bir delil sunması gerekir. Bir tane delil de yok. Beni Fethullah Gülen'e 2011'de FETÖ demişim. Kitaplarım ortada. Dosya çelişkilerle dolu.

Yaptığım haberler eylem olarak sayılıyor.

AYDINLIK BERAAT ALDI, BEN NEDEN İÇERİDEYİM?

Biz gazetede FETÖ'yü ifşa eden haberler yaptık. Kitabım çıktığında vekil değildim, Sn. Kılıçdaroğlu ile Sayın Devlet Bahçeli arayıp beni tebrik etmişti.

Bahçeli, saatinin Yelkovanını 17/25'te durdurmuştu. Ben de tüm bunları yazdım. Yazmasam gazeteci olmazdım. Çünkü bir yolsuzluk tartışması vardı.

Biz FETÖ'nün tüm pisliklerini yazdık 66 sayımızda.

MİT TIR'ları ile ilgili neden suçlanıyorum anlamadım.

Ben bu konuyla ilgili olarak TBMM'de CHP'nin açıkladığı belgeleri aldım ve yazdım. Bunlar TBMM'de açıklanan belgeler. Gizli saklı bir şey değil. Sanki gizli bir şeymiş gibi anlatılıyor.

Savcı, Cumhurbaşkanı CHP'lileri terörist diye suçluyor diye, CHP'ye bir şeyler bulaştırmaya çalışıyor. Aydınlık bu haberden beraat aldı. Hala neyle suçlanıyorum?"

SAVCI PARTİMİ SATMAMI İSTEDİ

Savcı, Cumhurbaşkanı CHP'lileri terörist diye suçluyor diye, CHP'ye bir şeyler bulaştırmaya çalışıyor. Aydınlık bu haberden beraat aldı. Hala neyle suçlanıyorum?

Savcı cezaevinde partimi satmamı istedi ve CHP'yi suçlamam yönünde telkinde bulundu. CHP'yi FETÖ ile ilişkilendirmeye çalıştı. Benim partimi satmamı istiyorlar. Partimi de namusumu da satmam. Çünkü bir suçum yok. Bana ne ceza verecekseniz verin. Bana nasıl ceza vereceksiniz! Benim sicilime bu kara lekeyi çalmayın.

Bu FETÖ suçlaması geldi ODA TV'ye kadar dayandırıldı. Şimdi iki Barış hedef yapılıyor. Fettah Tamince'nin yaptıklarını Aykut Küçükkaya yazdı. İşte belgeler burada...

Ben cezaevinde yatarım. Bizim geleneğimizde bu onurdur. Ben devrimci bir aileden geliyorum.

Bizim aile olarak bir servetimiz paramız yok. Hakkımda 30 tane icra takibi var. FETÖ'den gelen bir para pul yok. Babam bu suçlamalar yüzünden 25 yıl yaşlandı. Benim yüzümden işsiz kaldı. Para yardımı nerede o halde? Bunun da belgesi tanığı yok.

Beraatimi talep ediyorum. Buradan çıktığımda partim için çalışmak ve kentleri dolaşmak istiyorum. Kaçacak bir yerim yok. Paris'te yaşamak yerine ülkemi tercih ederim. İstesem giderdim zaten. Pasaportum cebimdeyken giderdim. Vekil yapılmayacağımı biliyordum. O zaman bile gitmedim.

Bizim aile olarak bir servetimiz paramız yok. Hakkımda 30 tane icra takibi var. FETÖ'den gelen bir para pul yok. Babam bu suçlamalar yüzünden 25 yıl yaşlandı. Benim yüzümden işsiz kaldı. Para yardımı nerede o halde? Bunun da belgesi tanığı yok.

Beraatimi talep ediyorum. Buradan çıktığımda partim için çalışmak ve kentleri dolaşmak istiyorum. Kaçacak bir yerim yok. Paris'te yaşamak yerine ülkemi tercih ederim. İstesem giderdim zaten. Pasaportum cebimdeyken giderdim. Vekil yapılmayacağımı biliyordum. O zaman bile gitmedim.

Ben niye gideyim yurt dışına... Beraatimi istiyorum.

ÜYE OLDUĞUM İKİ ÖRGÜT VAR

Davada cevaplayacağı bir soru kalmadığı için beraat edeceğine inandığını kaydeden Erdem, "Benim üye olduğum 2 örgüt vardır. Biri CHP'dir, diğeri de Beşiktaş'tır. Beşiktaş bayrağı dışında kimsenin bayrağını paylaşmadım" dedi.

Eren Erdem davasında tüm savunmalar tamamlandı. Mahkeme heyeti, kararını açıklamak için saat 18.00'e kadar ara verdi."

Etiketler :