Erdoğan'ın fetvacısı, "Beni çok üzdüler" diyerek yazılarına son verdi

Erdoğan'ın fetvacısı olarak bilinen yandaş ve gerici Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, "25 yıl sonra" başlıklı yazısıyla yazılarına son verdiğini duyurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Aralık 2019 16:02
Erdoğan'ın fetvacısı, "Beni çok üzdüler" diyerek yazılarına son verdi

Kamuoyunda "Erdoğan'ın fetvacısı" olarak bilinen Yeni Şafak'ın gerici yazarı Hayrettin Karaman, yazılarına son verdiğini duyurdu.

Karaman "25 yıl sonra" başlıklı bir yazı kaleme alırken, artık köşe yazı yazmayacağını, haftada bir sorulara yanıt vereceğini söyledi.

Yazıdan bir bölüm şöyle:

"Çıplaklık Tacizdir” başlıklı bir yazı yazmıştım. Anlatmak istediği ise “iffetli yaşamak için nefsi ile mücadele eden insanları, aşırı soyunarak kamuya açık alanlara çıkmanın taciz edeceği” idi. Merak edip ulaşabildiğim tepki yazılarını topladım yüz sayfayı geçti. Üç türlü tepki vardı: “Hay Allah razı olsun” diyenler, muhafazakâr olmadıkları halde “yazar doğru söylüyor” diyenler (bunlardan oldukça serbest ve feminist bir hanım yazar “Doğru söylüyor, biz gösterip gösterip kaçırmaktan zevk alırız” demişti). Üçüncüye örnek birisi de “Bu gibi adamları demir kafes içine hapsetmek lazım” diye yazmıştı.

 

“Örtülü bayanların kamuya açık yerlerde bacak bacak üstüne atıp sigara tüttürmelerinin yakışmadığını, bunu yapanların karşı tarafa (açıklara, sosyeteye, modernlere) imrenmeye devam ettiğini” ifade eden bir yazı yazmıştım. Hem açıklardan hem de kapalılardan çok sert tepkiler aldım; hiç alakası yok iken işi “iffet” konusuna çektiler ve beni çok üzdüler.

 

Medyada yazma ve konuşmanın bir başka garip tarafı daha var. Bizim ülkemizde tv’de bir programa çıksanız veya bir gazetede yazsanız, asıl işiniz, ömrünüzü verdiğiniz çalışmaların size bahşettiği unvanlar unutuluyor ve “gazeteci yazar filan” diye anılır oluyorsunuz.

 

Hâsılı köşe yazarlığı çileli bir iştir, buna rağmen 86 yaşıma kadar yazmaya devam ettim. Şimdi artık hastayım ve yorgunum. Bu yüzden bu son yazıma kadar olduğu gibi köşe yazısı yazmayacağım, sıhhatim elverdiğince Pazar günleri bir köşede çıkacak “sorulara cevaplar” yazısı yazacağım.