Erdoğan'ın Bursa programı ertelenmişti: AKP'li vekil nedenini duyurdu

AKP Bursa Milletvekili Refik Özen, Erdoğan’ın Bursa programının ‘soğuk algınlığı’ nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi. Özen, "Cumhurbaşkanımızın sağlığı her şeyden önemli" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Temmuz 2022 12:52
Erdoğan'ın Bursa programı ertelenmişti: AKP'li vekil nedenini duyurdu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, dün saat 14.00’te Bursa’da bir miting düzenlemesi ve “Guhem Uzay Havacılık Merkezi’nde Bursa Özel Sektör Yatırımları Toplu Açılışı”, “Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni”, “Gökdere Meydanı’nda Bursa Kamu Yatırımları Toplu Açılış Töreni”ne katılması planlanıyordu.

Ancak AKP Bursa İl Başkanı Davut Gürkan tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, kentte düzenlenecek mitingin ve açılışların ‘ileri bir tarihe ertelendiği' duyuruldu. Açıklamada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek Bursa Mitingi, Özel ve Kamu Kurumlarımızın açılış törenleri Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle ileri bir tarihe ertelenmiştir" denildi.

'Soğuk algınlığı nedeniyle ertelendi'

İptal haberinin ardından konuya ilişkin açıklama ise AKP Bursa Milletvekili Refik Özen’den geldi. Bursa’daki yerel televizyon kanallarından AS TV’nin yayınına telefonla bağlanan Özen, Erdoğan’ın “soğuk algınlığı” nedeniyle programlara katılamadığını söyledi. Özen'in sözleri şöyle:

Bugün gelen haberle soğuk algınlığı nedeniyle sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretinin ileri bir tarihe ertelenmesi söz konusu oldu. Tabi sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığı her şeyden önemli. Bu anlamda en kısa sürede sağlığına kavuşacağını ümit ediyorum.