Erdoğan'dan Yeni Zelanda açıklaması: "Çok merak ediyorsanız gereği de olur!"

Erdoğan'dan Yeni Zelanda açıklaması: "Çok merak ediyorsanız gereği de olur!"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda'daki terör saldırılarına değinerek, "Biz dünyada yeniden Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz. Çok merak ediyorsanız gereği de olur" diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçim kampanyası çerçevesinde Gaziosmanpaşa'da miting düzenledi. 

Erdoğan 49 kişinin öldüğü Yeni Zelanda saldırısına ilişkin, "O katil şimdi diyor ki Anadolu yakasında kalabilirsiniz ama Avrupa Yakası'na geçemezsiniz. Kimsin sen? Senin geçmişin geri de kaldı. Tüfeklerin üzerine yazmışsın" ifadelerini kullandı. 


BU ÜLKEYE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKSİNİZ


Bize saldıran Haçlı bozuntularına, bizi hedef alan katillere, o katillerin sırtını sıvazlayan odaklara sesleniyorum: Başaramayacaksınız. Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz. Ne siz ne de piyonlarınız bu ülkeyi bir daha asla teslim alamayacaksınız. Ezanlarımızı susturamayacaksınız. Bu milleti asla bölemeyeceksiniz. Siz isteseniz de istemeseniz de biz 2023 hedeflerine mutlaka ulaşacağız. Siz istemeseniz de zalime zalim katile katil demeyi cesaretle söylemeyi devam edeceğiz. Biz Kudüs'ün hakkını savunacağız. Zulümlerini yüzünüze çarpmaktan çekinmeyeceğiz. Dik duracağız, kararlı duracağız. Kibir kulelerinin önünde asla eğilmeyeceğiz. 

Türkiye her alanda başını dik tutmak zorundadır. Birliğine beraberliğine kardeşliğine sahip çıkmak zorundadır. Bu ülke sadece mevcut hudutlarıyla sınırlı bir ülke değil. Bugün Türkiye umudun adıdır, adaletin timsalidir. Göz dönmüş katillerin ülkemizi hedef almasının sebebi de budur. Yeni Zelanda'da 49 Müslüman öldürüldü, şehit edildiler. 

YENİDEN HAÇLI HİLAL MÜCADELESİ İSTEMİYORUZ

O katil şimdi diyor ki Anadolu yakasında kalabilirsiniz ama Avrupa Yakası'na geçemezsiniz. Kimsin sen? Senin geçmişin geri de kaldı. Tüfeklerin üzerine yazmışsın. Şimdi başka bir dünya var. Biz dünyada yeniden Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz. Çok merak ediyorsanız gereği de olur. Ey İstanbul'a Konstantinopolis diyen Netanyahu, oğlunun kulağını çek. Terbiye metotlarımız farklıdır. Sizleri o tür de terbiye etmeyi biliriz. Minareleri yıkacakmış! 


 

Etiketler :