Erdoğan'dan Netanyahu'ya tepki: Kendine gel

Erdoğan'dan Netanyahu'ya tepki: Kendine gel
Ankara Pursaklar'daki mitingde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail'in başındaki soyguncu" dediği Netanyahu'ya tepki gösterdi ve Mescid-i Aksa'da yaşananların hesabını soracaklarını söyledi.

Seçim çalışmalarına Ankara'da devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pursaklar ilçesindeki mitingde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"CHP bayrağı ile HDP paçavrası yanyana. Bu seçim onun için beka seçimidir. Ezanımıza hor bakanlar. Bayrağımızı yakanlar bunlar kimle elele. CHP ile elele. Şu anda Bay Kemal bunlarla elele mi? Sandığa beraber gidiyorlar. Bay Mansur bunlarla beraber mi? Dörtlü çete; CHP, HDP, sözde İYİ Parti bir de Saadet çıktı. Bunlara hep beraber dersini sandıkta verin. Ülkemizi birileri ezanı ıslıklar da İsrail durur mu. Onlar da Mescid-i Aksa'yı postallarıyla kirletmeye cüre ettiler.

İsrail'in başındaki soyguncu, bu adam oradan 'Türkiye'de gazeteciler cezaevinde oradan bize ders vermesin' diyor. Ey Netanyahu kendine gel. Sen 7 yaşındaki Filistinli yavruları katleden zalimsin.

Sen kadınlara hücrelere mahkum eden bir zalimsin. Sen bizim oradaki mabedimize polislerin askerlerin postallarıyla giriyor. Biz bu ülkede hiçbir Musevi'yi hor görmedik. Bizi tahrik etmeyin. Bunun hesabını uluslararası camiada size soracağız. Mescidimize yapılan her saldırı karşısında sessiz kalmayacağız Dışişleri Bakanıma talimatı verdim, uluslararası görüşmeleri sürdürüyor. Herkes sussa da biz susmayacağız

Bölücü örgütün emrindeki parti, CHP ve İYİ Parti ile ittifakını gizleme gereği duymuyor. Saklamaya çalışsalar da ittifak gün yüzüne çıkıyor. Seçimde ittifaklarını açıkça ortaya koyamayanlar Ankara'yı nasıl açık yüreklilikle yönetecekler. Bunlar emri Kandil'den alıyor. Sizlerden bu seçimde rabiamıza daha sıkı sarılmanızı istiyorum."

Etiketler :