Erdoğan'dan Fazıl Say kararı

Fazıl Say, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı “Truva Sonatı” Ankara Prömiyerine davet etti. Alınan bilgiye göre Erdoğan bu daveti kabul etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Erdoğan'dan Fazıl Say kararı

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü köşesinde, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın, 18 Ocak’ta düzenleyeceği “Truva Sonatı” Ankara Prömiyerine AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da davet ettiğini yazdı.

Ancak Sarıkaya, Erdoğan’ın davete ne yanıt verdiğini bilmediğini, konsere gidip gitmeyeceğini 18 Ocak’ta öğrenileceğini yazmıştı.

Oda Tv'nin haberine göre, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fazıl Say’ın davetine olumlu yanıt verdi ve “geleceğim” dedi.

O TELEFON GÖRÜŞMESİ İLE SOĞUKLUK GİDERİLMİŞTİ

AKP hükümeti döneminde Fazıl Say’ın konserlerinin iptal edilmiş ve Say’a konserleri için salon dahi verilmemişti. Fazıl Say’ın annesinin vefat etmesi sonrasında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, piyanist Say’ı arayarak taziyelerini iletmişti.

Bu görüşme sonrasında Fazıl Say da o anı, “Cumhurbaşkanı’nın sesi çok samimi, çok sahiplenici, çok gerçekti… Taziyelerini çok samimi, sıcak tonda, çok gerçek bir şekilde iletti” ifadeleriyle anlatmıştı.