Erdoğan, Yeni şafak Ve Yeni Akit'e Yapılan Saldırıyı Kınadı

Erdoğan, Yeni şafak Ve Yeni Akit'e Yapılan Saldırıyı Kınadı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine yapılan saldırıları kınadı.Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin içeride ve...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine yapılan saldırıları kınadı.

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin içeride ve dışarıda topyekun bir mücadele verdiğini belirtti.

Erdoğan, Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine yönelik saldırılara ilişkin, "İşte bu sabah İstanbul'da iki gazetemizin, Yenişafak ve Yeni Akit'in binalarına molotof kokteyli ve silahlı saldırıda bulundu. Hamd olsun can kaybı yok, gazetelerimizin binalarında sadece maddi hasar meydana geldi. Saldırıları şiddetle kınıyor, her iki gazetemizin sahiplerine, yöneticilerine ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Geçmişte bir başka gazetemizin binasının girişindeki camların öyle silahlı saldırıyla molotofla falan değil arbede sırasında kırıldığı için dünyayı ayağa kaldıranların bu saldırılar karşısındaki tavırlarını dikkatle takip edeceğiz. Bakalım buradaki tavır ne olacak, göreceğiz. Bu gazeteleri, yayınlarını beğenmedikleri için kürsüden fırlatarak terör örgütüne hedef gösteren partinin mensuplarının da tutumunu yakından izleyeceğim" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanılan sürecin aynı zamanda milletin ve devletin yanında olanlarla karşısında yer alanların da kendilerini gösterdikleri bir filtre işlevi gördüğümü belirtti.