Erdoğan, 'İspatla istifa ederim' dedi, Kılıçdaroğlu belgesini gösterdi

Erdoğan, 'İspatla istifa ederim' dedi, Kılıçdaroğlu belgesini gösterdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Keçiören'de halka hitap ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Keçiören'de vatandaşa sesleniyor.

Keçiören'in güçlü bir belediye başkanına ihtiyacı var. O nedenle oylarımızı güçlü adayımıza vereceğiz. Mansur Yavaş iftilar nedeniyle ve aklanması nedeniyle bir Türkiye markası. Büyükşehirde oylarımızı Mansur Yavaş'a vereceğiz. Ben de söz veriyorum vatanımız için sonuna kadar çalışacağım.

AKİT TV SKANDALINA YANIT

Dün Kılıçdaroğlu'nu da asmamız lazım diyorlar. Bana saldıran PKK idi, şimdi başka bir cepheden aynı kafa saldırıyor. Kimden hangi saldırı gelirse gelsin büyük Türkiye davasından, Atatürk'ün yolundan asla dönmeyeceğim. Efendim beni asacaklarmış da ben korkacakmışım.

Kanun getireceklermiş getirmezseniz namertsiniz, oy vermezsem namerdim!


"ANKARA'NIN HUZURA İHTİYACI VAR"

Ankara TC devletinin başkenti, milli kurtuluş savaşının merkezi, gazi Meclis'i bağrına basan Ankara... Ankara'yı yıllardır yönetiyorlar, Ankara'nın hiçbir sorununu çözmüyorlar. Rant dağıttılar ama artık Ankara'nın da huzura ihtiyacı var.

Ankara'nın da trafik sorununun çözülmeye ihtiyacı var, esnafın, sanayicinin huzur içinde yaşamaya ihtiyacı var. İşsizlik almış başını gidiyor.

BEKA TARTIŞMASI: "SANKİ SAVAŞA GİDİYORUZ"

1 milyon yeni işsiz var. Ne demektir 1 milyon evde çocukların yatağa aç girmesi, okula harçlıksız gitmesidir. Saray bunun farkında mı? Neymiş Türkiye'nin beka sorunu varmış. 17 yıl önce bu ülkenin beka sorunu yoktu. Kim getirdi bu hale. İyi yönetemediniz milleti ekmeğe muhtaç ettiniz. Beka sorunu varsa sebebi iktidardır, üretmemektir. Türkiye pamuğu, mercimeği ithal ediyor. Neden vatandaşın sorunu çözülmüyor. Sabahtan akşama bize saldırıyorlar. Sanki savaşa gidiyoruz. Altı üstü yerel seçim.

TANK-PALET FABRİKASININ SATIŞI

Şimdi sıra geldi silah fabrikasını satmaya. Bu 20 Aralık 2018 tarihli Cumhurbaşkanı kararnamesi, Resmi Gazete. Diyor ya biz bu fabrikayı satmadık diyor ya işte kendi imzası. MSB 1. Anabakım yönetimindeki fabrikanın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına deniyor. İşletme hakkının 25 yıllığına verilmesine karar verilmiştir. Kimin imzası var Recep Tayyip Erdoğan.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, Arifiye'deki savunma sanayi tesisinin 'satıldığını' savunan Kılıçdaroğlu'na 'Satılan biri varsa sensin. Niye yalan söylüyorsun. Burada bir mülkiyet devri yoktur. Varsa bir şey ispatla, ben her şeyi bırakmaya hazırım? Sen siyaseti bırakmaya hazır mısın?'

"BAŞKANLIK YAPACAK BAŞKA ADAM MI BULAMADINIZ?"

"İthal adayla Ankara mı yönetilir? 6 milyonluk Ankara'da bir tane başkanlık yapacak adam bulamadınız mı? Bütün bunları Ankaralıların düşünmesi lazım."

"BEN SANA BULACAĞIM 50 MİLYON DOLAR"

Erdoğan diyor ki "Kamu imkanları ile 50 milyon lira yatırım gerektiği için" ne diyor 50 milyon doları Katar'dan alıyor. Nedir acaba senin Muğla'daki yazlık sarayın için harcadığın para 1 milyar doların üzerinde. Bir ülkenin silah fabrikasını 50 milyon dolar bulamadığı için satıyor. Buradan sesleniyorum o sözleşmeyi iptal et ben bulacağım o 50 milyon doları.

Dünyanın en büyük 5 fabrikasından birini sen kalkıp Katar ordusuna satıyorsun. Tank yapacaklar biz alacağız. Parayı kim alacak Katar ordusu alacak. Bunu aynı zamanda Bahçeli için de söylüyorum.

Devletin silah fabrikası başka bir ülkeye satılır mı? Kaça sattı o da belli değil!

Acaba bedava uçak karşılığında bizim silah fabrikasını mı verdi? Erdoğan'a soruyorum milletin önüne çıkıp beni eleştiriyorsan, mülkiyeti bize ait diyorsan e bari memleketi verseydin! Bu nasıl bir vatan sevgisidir.

Askerlerin görüşünü aldın mı? Bizim subaylarımız da çalışıyor o fabrikada. Bizim fabrikamızda, bizim subaylarımızı erlerimizin olduğu yerde kim emir verecek onlara? Hangisi cevap verecek ise versin.

"İTHAL ADAYLA ANKARA MI YÖNETİLİR?"

İthal adayla Ankara mı yönetilir? 6 milyonluk Ankara'da bir tane başkanlık yapacak adam mı bulamadınız? Bütün bunları Ankaralıların düşünmesi lazım. Eğer bu ülkede huzur içinde yaşayacaksak oyumuzu alınteri ile kullanacağız. Güçlü ve Yavaş'a oyumuuz vereceğiz ve huzur içinde evime gidiyorum diyeceğiz.

50 milyon doları bulamadığı için 20 milyar dolarlık fabrikayı Katar ordusuna satıyor. Ya 50 milyon doları fabrika için bulamıyorsun da Suriyeliler için 35 milyar dolar buldun! Bu sorulmayacak mı?

"BAY KEMAL OLMAK KOLAY DEĞİL"

Bay Kemal konuşuyor diye kızıyor. Elbette konuşacak bay Kemal doğruları anlatacak. Bay Kemal olmak için dürüst olmak, kul hakkı yememek, oğlunu bedelliye göndermemek gerek. Çiftçinin, esnafın, işsizin derdini, sokaktan geçinmeye çalışanların derdiğni kim dillendirecek ben. Sen kalkıp silah fabrikasını satacaksın sonra da beni allkışlayın diyeceksin. Kusura bakma! Katar emiri bedava uçak verecek sen de bineceksin en büyük zillet bu. Sizinle birlikte mücadele edeceğiz, bu ülkeye, bu bayrağa sahip çıkacağız.

Etiketler :