Halk TV Canlı Yayın
Erdoğan Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda konuşuyor
AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sarayda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

- Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahramanlarımızı saygıyla yad ediyorum.

- Batılı liderlerden neredeyse hiçbiri terör örgütü tarafından ölen ve yaralanan vatandaşlarımızla ilgili üzüntü beyan etmemiştir.

- Teröristler bu ülkelerin emniyet güçleri koruması altında eylemlerini gerçekleştirdi.

- Bir damla petrolü bir damla kandan daha değerli gören ilkel anlayış tüm çıplaklığıyla karşımızda durmaktadır.

- Türkiye'den başka her kim Suriye meselesinde derdinin insan hakları, Suriye halkının geleceği olduğunu iddia ediyorsa açık söylüyorum yalan söylüyor, öncelikli amaçlarının petrol olduğu 2 hafta içinde açığa çıkmıştır

-  Biz Müslüman ve Türk olmanın gereği olarak bu onurlu duruşumuzu sürdüreceğiz, gerekirse bedel ödeyeceğiz. Ama asla çocuklarımızı, ecdadımızı mahcup edecek bir yanlışa düşmeyeceğiz. Bizim milletimiz kadar büyük soykırıma uğramış, adaletsizlik yaşamış başka bir millet yoktur.

- Biz asla onlar gibi olmayacağız, kendimiz gibi davranmaya devam edeceğiz. Biz bu sayede 2200 yıllık kesintisiz bir devlet geleneğine sahip olmayı başardık. Biz rol yapmıyoruz, PR yapmıyoruz, illüzyon yapmıyoruz. Önce hep insan dedik. Çünkü biz buyuz.

- Terör örgütleri arkalarındaki devasa desteğe rağmen ülkemizde başarılı olamıyorsa milletimizin bu dirayetli duruşu sayesindedir, Barış Pınarı bu mücadelenin birer parçasıdır.

- Türkiye, milli güvenliği ve tarihi sorumlulukları söz konusu olduğunda icazet almadan kendi imkanlarıyla istediğini yapabileceğini gösterdi.

-  Bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya hep birlikte Türkiye olmaya devam ettikçe bizi hiçbir engel durduramaz.

- Gelin Türkiye'nin kutlu yürüyüşünde yanında yer alın. Tarih içinde bu milletle hareket edip pişman olan yoktur.

- Son yıllarda pek çok büyük eserimizin açılışını 29 Ekim'e getirerek bu kutlamalara yepyeni bir boyut kattık.

-Atatürk Kültür Merkezi'nin açılışı için Mimar Sinan Operası hazırlattırıyoruz.

- (Doğu Akdeniz) Bu topraklarda, denizlerde bizim haklarımız var. Bizim hakkımız olmayan yerde işimiz yok. İslam medeniyetinin en güçlü temsilcisi olarak kalmayı başardık, sömürgemiz olmadığı halde başımız dik yaşamayı başardık bu topraklarda.

- Rusya, terör örgütlerinin buradan tamamiyle çıkarıldığı bilgisini yetkili mecilerimize vermiş bulunuyor. Görüşmelerimiz yarın aynı şekilde devam edecek.

- Ama burda bir şeyi ifade etmem geçemem. Bizim şehitlerimiz var. 30'a yakın şehitlerimiz var.

Ayrıntılar geliyor...

İlgili Haberler