Erdoğan: Bir müddet daha dişimizi sıkacağız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sokağa çıkma yasağının vatandaşlarımız için ne demek olduğunu görüyoruz, bir müddet daha dişimizi sıkacağız" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Nisan 2020 21:19
Erdoğan: Bir müddet daha dişimizi sıkacağız

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağının bir müddet daha süreceğini belirttiği konuşmasında "Salgını diğer ülkelerle eş zamanlı olarak geride bırakmazsak çok daha ağır kayıplar yaşayacağımızı biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Salgın tedbirlerinin aşamalı olarak kaldırılmasıyla birlikte üretimin yeniden hız kazanacağını da ifade eden Erdoğan, normalleşme takviminin de olgunlaştığında paylaşılacağını belirtti.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Dünyadaki değişim, ülkemizin önünde yeni ve gerçekten çok büyük fırsat pencerelerinin açılmakta olduğuna işaret ediyor.

Bu sıkıntılı dönemde, tedbirlere riayet ederek bize destek veren, 83 milyon vatandaşımızın her birine, şükranlarımı sunuyorum.

Ülkemizin yaşadığı her sorun, sıkıntı, tehdit bu sorumluluğu üstlenme konusunda AK Parti'nin alternatifsiz olduğunu gösteriyor.

Önümüzdeki dönemde en büyük gücümüz olan milletimizin gönlündeki mümtaz yerimizi daha güçlendirmenin gayreti içinde olacağız.

Bu süreçte fedakarlık yapmaz, salgını diğer ülkelerle eş zamanlı olarak geride bırakmazsak çok daha ağır kayıplar yaşayacağımızı biliyoruz.

Hep birlikte sabrettik ve neticeye doğru yaklaşıyoruz. Tedbirleri tavizsiz uygulamamız gerekiyor.

Salgın tedbirlerini aşamalı olarak kaldırdıkça üretim çarkları yeniden dönmeye başlayacaktır.

Gereken iradeyi gösterip tarihi fırsatı değerlendireceğiz. İnşallah bu sürecin de lokomotifliğini de yapacağız. Normalleşme takvimini olgunlaştığında paylaşacağız."