28 Şubat 2020
İstanbul9 °C
Halk TV Canlı Yayın
Halk TV Canlı Yayın
Erdal Şafak, yandaş Sabah'a geri döndü
Yandaş Sabah Gazetesi'nde 2 ay süren ayrılığın ardından ilk defa gazeteye gelen Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, bu sabah yazı işleri toplantısına katıldı.

Sabah Gazetesi'nde bu sabah sürpriz bir gelişme yaşandı. 2 ay süren ayrılığın ardından ilk defa gazeteye gelen Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, bu sabah yazı işleri toplantısına katıldı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yakınlığıyla bilinen, Albayrak'ın ağabeyi Serhat Albayrak tarafından yönetilen Sabah Gazetesi’nde dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Ekim ayında Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, izne çıkarılmıştı. Şafak’ın bir süredir yönetimle arasında ciddi anlaşmazlıklar olduğu ve izin dönüşü gazete ile yollarını ayıracağı ileri sürülmüştü.

Göreve geri döndü

Sabah Gazetesi'nde bu sabah sürpriz bir gelişme yaşandı ve Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak 2 ayın ardından ilk defa gazeteye gelerek sabah yapılan yazı işleri toplantısına katıldı.

Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Birimi Müdürü Abdurrahman Şimşek yaptığı paylaşımda, " Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, bugünkü sabah toplantısında gazete yazarlarının sabah, öğle ve saat 15.00'deki manşet toplantılarına katılmasını istedi. Özel haberlerin yoğunluğunun artırılması talimatını verdi" açıklamasını yaptı.

 

Gazetede Şafak’ın görevine geri dönmesinin nedeninin son 2 ayda gazetedeki hatalardan kaynaklandığı konuşuluyor.

1995 yılından beri grupta çeşitli görevlerde bulunan Şafak, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine ise Ergun Babahan'ın istifasının ardından 18 Şubat 2009 tarihinde getirilmişti.