Halk TV Canlı Yayın
Emniyet, Müjdat Gezen'den özür diledi
Almanya'da sahneleyeceği tiyatro oyunu için bugün sabah saatlerinde havalimanına giden Müjdat Gezen'in pasaportuna el koyulmuştu. Yaşanan olayın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü Müjdat Gezen'den özür diledi.

Almanya'da sahneleyeceği tiyatro oyunu için bugün sabah saatlerinde havalimanına giden Müjdat Gezen'in pasaportuna el koyuldu. Tiyatro oyunu ekibi uçağa binerken Gezen Türkiye'de kaldı. 

Olay Gezen'in avukatı Celal Ülgen tarafından duyuruldu. 

ulgen-tivit.jpg

Avukat Celal Ülgen 'Yurtdışında sahneleyeceği tiyatro oyunu için bugün sabah saatlerinde havalimanına giden Müjdat Gezen'in pasaportuna el konuldu' duyurusunun ardından yeni bir paylaşım yaparak emniyetten arandıklarını ve durumun 'sistemsel arıza'dan kaynaklandığını bildirdi.

ozurrrrrr.PNG

NE OLMUŞTU

Halk Tv'de yayınlanan "Halk Arenası" programında yaptıkları açıklamalar nedeniyle sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında Aralık ayında soruşturma başlatılmıştı. 24 Aralık'ta iki usta ismin evine sabah saatlerinde polis gitmişti. Savcılık Akpınar ve Gezen'i adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk etmiş, mahkeme, Akpınar'ı ve Gezen'i, yurtdışına çıkış yasağı ve haftada bir imza atması şartıyla serbest bırakmıştı.  Ocak ayında ise Müjdat Gezen'in yurtdışına çıkış yasağı kaldırılmıştı.