Emin Çapa: İnsanlar yakında kız istemeye üç kilo patlıcanla gidecek

Emin Çapa: İnsanlar yakında kız istemeye üç kilo patlıcanla gidecek
Tanzim satışlarla ilgili olarak ünlü ekonomi yazarı Emin Çapa, "İnsanlar yakında kız istemeye üç kilo patlıcanla gidecek" dedi.

Ziraat Bankası konut ve İhtiyaç kredisi faizlerini indirdi, KOBİ’lere 25 milyar liralık kredi paketi açıklandı. Bu adımlar ekonomideki daralmaya can suyu olabilecek mi? İş Bankası'nın kâr dağıtım talebini BDDK neden reddetti?

Ekonomi uzmanı gazeteci Emin Çapa, t24'ten Hakan Aksay'a atılan adımları yorumladı.

Emin Çapa'ya göre KOBİ'lere açıklanan destek , yerel seçim öncesi 'yangın yokmuş hissi yaratma' amacını taşıyor. Yapısal reformlar olmadan orta ve uzun vadede ekonominin sürdürülemez olduğunu söyleyen Çapa, "hukuk, demokrasi, insan haklarında reformlar şart" diye konuştu.

Türkiye ekonomisine ilişkin göstergelerin ihracat dışında eksiye doğru gittiğini belirten Çapa, seçimlerden sonra enflasyon ve işsizliğin artacağını savundu. Tanzim satışlarla ilgili soruyu da "Patates soğan kuyruğu bir seçim vaadi olabilir mi? İnsanlar yakında kız istemeye üç kilo patlıcanla gidecek. Komünist sisteme geçtiysek bunu sürekli hale getirsinler o zaman" ifadelerini kullandı.

Emin Çapa, Hürriyet Gazetesi Washington Temsilcisi Cansu Çamlıbel'in ABD-Türkiye ilişkisinde krize neden olan son yazısını da hatırlattı. Çamlıbel o yazısında Rusya'dan alınan S-400 krizini yazmıştı. Gazeteci Çapa, bu krizin aşılmadığı durumunda ekonomik yaptırımların gündeme gelebileceğini  söyledi.

60 Saniyede Gün Özeti

Etiketler :