Ekrem İmamoğlu'ndan 'Azmanbüs' açıklaması: Sesinizi Duyuyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, protestolara konu olan "Adabüs-Azmanbüs" tartışmasıyla ilgili Adalılara seslendi. Çalışmaların devam ettiğini aktaran İmamoğlu, "Tepkileri de en sağlıklı şekilde dinlediğimi bilin. Süreç takibimizdedir sesinizi duyuyoruz" dedi.

İBB tarafından Adalar 'da ulaşım için kullanıma sunulan minibüsler büyük tepkilerle karşılaşmıştı. Çeşitli STK temsilcisi ve bazı ünlü isimlerinde katıldığı protestolar hakkında İBB'den açıklama 'Başkan' düzeyinde geldi.

Yazar Ahmet Ümit'ten İmamoğlu'na Adalar çağrısı: Kararlarınızı halkla alın

Ekrem İmamoğlu, Adalar'da tahsis edilen elektrikli minibüslere yönelik alınan kararlarla ilgili gazetecilerin sorularına cevap verdi.

Süreç içerisinde daha estetik bir aracın belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten İmamoğlu gelen eleştirilerle ilgili ise şunları söyledi:

“SÜREÇ TAKİBİMİZDEDİR, SESİNİZİ DUYUYORUZ”

"Sizlerle işbirliği içinde olmaya devam edeceğiz. İstirhamımız şu lütfen süreci teknik analiz ile algılamanızı ve bizim Adalar’da toplu taşıma konusunda hizmet verme mecburiyetimizin olduğunu ve bunu da şuanda bu araçlarla sağlama mecburiyetinde olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Tepkileri de en sağlıklı şekilde dinlediğimi bilin.

imamoglu-basin.jpg

"Onları da alıyorum ve bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Ama bir yandan özellikle yaş almış vatandaşlarımızın ve hafta sonu çok yoğun bir biçimde turistlerin ya da misafirlerin geldiği Adalar’da cenaze, hastane, mezarlık birçok yere giderken bu araçlara ihtiyaç duyulduğunu bilmenizi istiyorum. Süreç takibimizdedir sesinizi duyuyoruz, çözüm arayışımız devam etmektedir ama bugünün çözümüne de saygı duymanızı diliyorum"

Kaynak:ANKA