Ege Denizi'nden Çıktı! Hyundai Otomobillerde Kullanılacak

Ege Denizi'nden Çıktı! Hyundai Otomobillerde Kullanılacak
Hyundai, Uluslararası Sağlıklı Denizler Derneği ile ortaklaşa Ege Denizi'ni temizlemeyi hedefliyor. Proje kapsamında, Yunanistan kıyılarından büyük balık çiftliği ağları ve çeşitli plastikler toplanacak. Toplanan atıklar geri dönüştürülerek "IONIQ 5", "IONIQ 6" ve "Yeni SANTA FE" gibi modeller için ürünlere dönüştürülecek.

Hyundai, Uluslararası Sağlıklı Denizler Derneği'yle (Healthy Seas) birlikte Ege Denizi'ndeki büyük balık çiftliği ağlarını ve çeşitli plastikleri toplayacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Hyundai Motor Company, üstün bir otomobil deneyimi için modellerine verdiği önemi, temiz bir çevre ve güçlü gelecek adına sosyal sorumluluk projelerine de aktarıyor.

fishing-istock-1500x682.jpg

"IONIQ" modelleriyle başlayan ve tüm model gamına yayılan sürdürülebilirlik, araçların dış ve iç taraflarındaki aksamlarının geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmasına olanak sağlıyor.

Hyundai bu bağlamda, Uluslararası Sağlıklı Denizler Derneği ile ortaklaşa dünyanın dört bir yanındaki denizleri ve okyanusları atıklardan arındırmaya çalışıyor.

sss-2024-06-19t132538-574.png

Denizlerden her yıl düzenli olarak plastik, cam, balık ağları ve çöp çıkaran Hyundai, bu atık malzemeleri geri dönüşüm yoluyla yine ürettiği otomobillerinde kullanarak döngüsel ekonomiye katkı sağlıyor.

EGE DENİZİ TEMİZLENİYOR

Sağlıklı Denizler Derneği ile yapılan ortaklığın dördüncü yılında, Ege Denizi'ni temizlemeye karar veren Hyundai, bu yıl Yunanistan kıyılarından başlayarak özellikle büyük balık çiftliği ağları ve çeşitli plastikleri toplayacak.

Denizlerden toplanacak tonlarca atık, "IONIQ 5", "IONIQ 6" ve "Yeni SANTA FE" için "econyl" ipliğinden yapılan paspaslar gibi yeni ürünlere dönüştürülecek.

Hyundai, 2023'te 11 tonu balık yetiştirme ağı olmak üzere denizden 42 tondan fazla atık çıkarmıştı.