EBA kurs başvurusu nasıl yapılır? 2019 EBA kursları ne zaman başlayacak?

Öğrencilerin ve velilerin heyecanla beklediği EBA kurs başvuruları başladı. Öğrenciler kurs başvurusunu Eğitim ve Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yapacak. Peki 2019 yılında EBA kursları ne zaman başlayacak?

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
EBA kurs başvurusu nasıl yapılır? 2019 EBA kursları ne zaman başlayacak?

EBA (Eğitim Bilişim Ağı), Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur. EBA’nın ücretsiz kurslarına başvurular başladı. Adaylar başvurularını 17 Şubat tarihine kadar yapabilecekler.

EBA KURSLARI NE ZAMAN?

DYK kurs öğretmen başvuruları 4 Şubat ve 10 Şubat tarihleri arasında alınıyor. Öğrenci başvuruları ise 11 Şubat ve 17 Şubat tarihleri arasında alınacak. Kurslar 25 Şubat tarihinde başlayacak.

EBA KURS BAŞVURU EKRANI TIKLA BAŞVUR

KURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Resmi sitesi www.eba.gov.tr girdikten sonra E-Kurs sekmesini açın.

Karşınıza Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi gelecek.

Daha sonrasında karşınıza

Buradan da e-okul bilgileri seçeneğini işaretleyerek T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanıcı Doğrulama sistemini doldurmanız gerekecek.

İlgili alanları doldurduktan sonra giriş yap seçeneğine basarak sistem içersine girebilirsiniz.

Sistem içinde yine e-kurs sekmesini tıkladıktan sonra karşınızda öğrenci bilgileriniz gözükecek.

Sistem üzerinde bilgilerimi güncelle seçeneğine bastıktan sonra öğrenci işlemleri menüsünden kurs tercih sekmesine tıklayarak kurs tercihleriniz yapabilirsiniz.

Ders seçimi bittikten sonra kaydet seçeneğini işaretleyerek işleminizi bitirebilirsiniz.

ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

e-kurs yani destekleme ve yerleştirme kursu için öğrenci girişi yapmanız gerekir. Bu şifre ise öğrenci iseniz yetkili öğretmenizden, öğretmen iseniz MEBBİS’e giriş yapıp oradan istemeniz gerekiyor. Özel okul öğrencileri, bu programın sadece şifre gerektirmeyen bölümlerinde faydalanabiliyor. Aşağıdaki linke tıkladığınız zaman açılan sayfadan kendi durumunuza uygun yere tıklayıp giriş yapmanız gerekiyor.