Diyarbakır ve Mardin Yangınının Nedeni Belli Oldu

Diyarbakır ve Mardin Yangınının Nedeni Belli Oldu
İlk yapılan resmi açıklamalarda Diyarbakır ve Mardin'i etkisi altına alan yangın için "anız yakımı" gerekçe gösterilmişti. Diyarbakır Başsavcılığı tarafından hazırlanan ön raporda, 15 kişinin hayatını kaybettiği yangının elektrik kaynaklı olduğu belirtildi.

Diyarbakır ve Mardin şehirlerinde etkili olan ve 15 kişinin hayatını kaybettiği yangına ilişkin Diyarbakır Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmada ön rapor ortaya çıktı.

YANGININ SEBEBİ ELEKTRİK KABLOLARI

Yangın sonrası resmi kaynaklardan yapılan açıklamalarda, felakete gerekçe olarak "anız yangını" ifadeleri kullanılmıştı. Buna karşın, Diyarbakır Başsavcılığı tarafından hazırlanan ön raporda yangının elektrik kablolarından kaynaklandığı ortaya çıktı.

yangin2.jpgRAPOR TANIKLARI DİNLEYEREK HAZIRLANDI

Diyarbakır Barosu kaynaklarından edinilen bilgiye göre Köylülerin ve görgü tanıklarının ifadesi ile elde edilen deliller kapsamında savcılık tarafından yangın felaketiyle ilgili ön rapor hazırlandı. Raporda, yangının elektrikli kaynaklı olduğu tespitine yer verildi. Genişletildiği duyurulan soruşturma kapsamında, detaylı raporun ilgili kurumlar da dinlendikten sonra önümüzdeki günlerde hazırlanacağı belirtildi.