'Direndiler, Faşizme Teslim Olmadılar'

'Direndiler, Faşizme Teslim Olmadılar'
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AYM'nin Dündar-Gül kararı hakkında değerlendirmelerde bulundu.CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül hakkında verdiği 'hak ihlali'...

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AYM'nin Dündar-Gül kararı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül hakkında verdiği 'hak ihlali' kararını sonrası sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından değerlendirdi.

Yarkadaş yaptığı açıklamada, "Can Dündar ve Erdem Gül özgürlüklerine kavuşuyor... Direndiler, faşizme teslim olmadılar... Can ve Erdem, sadece gazetecilik yaptı... Onları kumpasla tutuklatanlar, gerçeklerin duyulmasından korkuyordu. Gerçekler, yalanları yendi. Bu ülkenin meslek namusuna sahip çıkan gazetecileri var oldukça faşizm yenilmeye mahkumdur. Can ve Erdem'in başeğmeyen tavrı bunun kanıtıdır. Saray, 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne tahliyeler gerçekleşmesin diye baskı yapacaktır. Kimse umutsuz olmasın, o zindanlar boşalacak. Türkiye, Saray'ın karanlığına teslim olmayacak... Sadece Can ve Erdem değil, tutuklu 32 gazeteci de özgürlüklerine kavuşacak." yazdı.

İşte Yarkadaş'ın attığı o tweetler: